Kriket'e ilgi Artıyor

Malatya’da kriket sporuna ilginin arttığı kaydedildi.

Kriket'e ilgi Artıyor Malatya Spor

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonuna bağlı kriket sporu Malatya’da gelişimini sürdürüyor. Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Yaz Spor Okulu branşları arasına da dahil edilen kriket sporuna 54 öğrencinin kayıt yaptığı bildirildi.

Malatya’da kriket sporuyla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kriket Antrenörü Hüseyin Uğur, “Malatya’da, Kriket Aday Hakem Kursu yapılmış, üniversite öğrencilerine kriket sporuyla ilgili temel ve uygulamalı bilgiler verilmişti. Biz kurs ve eğitimin ardından çalışmalara başlayarak, Malatya’da kriket takımları oluşturduk. Bu anlamda da geçtiğimiz günlerde Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu tarafından ilk kez düzenlenen Kulüpler Arası Kriket Türkiye Şampiyonası’na katıldık ve takım halinde dördüncü olduk” dedi.

Uğur, Malatya’da kriket sporunun daha da yaygınlaşması adına yoğun bir faaliyet içerisinde olduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Kriket sporunu üniversitemizde oldukça iyi bir seviyeye taşıdık. BESYO öğrencilerimiz kültürümüze hiçte yabancı olmayan bu sporu zevkle yapıyor. Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz bu sporun daha da yaygınlaşması adına yaz spor okulları arasında kriket branşını da dahil etti. 6 ila 18 yaşındaki öğrencilerimize, kriket sporuyla ilgili temel ve uygulamalı eğitimler vereceğiz. Bu çalışmalarla inanıyoruz ki, kriket sporu Malatya’da daha da yaygınlaşacaktır.”

Hüseyin Uğur, Malatya’da 8 takımın yer alacağı kriket ligi kurma çalışmalarını da olduğunu ifade ederek, “Özellikle üniversite öğrencilerimizin kriket sporuna büyük ilgi göstermesi kulüp kurmamızda etkili oldu. Bu anlamda 50 lisanslı sporcumuz bulunuyor. Malatya’da, Öncü Gençlik Spor Kulübü, Zirve Spor Kulübü, Sancaktar Spor Kulübü, Kurhan Spor Kulübü ile Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kulübü’nün kriket takımları var. Biz yeni dönemde 8 takımlı bir lig oluşturmak için çalışmalara başladık” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 846
Bu Ay : 3330
Toplam : 3330

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom