Gündüzbey Suyuna Koruma Müjdesi

Malatya Gündüzbey’de 287 hektarlık alanın devamlı muhafaza ormanı olarak ayrılmasına karar verildi.

Gündüzbey Suyuna Koruma  Müjdesi Malatya İlçe

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun oluru ile Malatya’nın önemli sayfiye yerlerinden Gündüzbey’de 287 hektarlık alanın devamlı muhafaza ormanı olarak ayrılmasına karar verildi. Böylece Malatya’nın su rezervi de güvence altına alınacak.

Orman Genel Müdürlüğü’nün yaptığı çalışma ile Malatya ili Yeşilyurt ilçesi Gündüzbey köyü hudutları içinde bulunan 287,16 hektarlık alanın, yüksek eğimli olması nedeniyle çığ, arazi kayması ve erozyon gibi tehditler altında olduğu tespit edildi.

Ayrıca, Malatya ilinin içme suyu ihtiyacını karşılayan su toplama havzası içinde bulunması ve içme suyu rezervinin geleceğinin güvence altına alınması gerektiği kayıt altına alındı.

Raporu değerlendiren Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, söz konusu sahanın “Gündüzbey Muhafaza Ormanı” adı ile devamlı muhafaza ormanı olarak ayrılmasına karar verdi. Böylece Malatya’nın önemli sayfiye alanlarından Gündüzbey daha da yeşil bir yapıya kavuşacak. Ayrıca Malatya’nın su rezervi korunarak, su kaynakları garanti altına alınacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1049
Bu Ay : 1232
Toplam : 1232

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom