Aspuzu'da Ramazan Geceleri

Yazar Mehmet Paksu, Ramazan ayının insan hayatında önemli bir yerinin olduğunu kaydederek, “Biz şuanda neye sahipsek, neyimiz varsa, bizi feyizlere ve nurlara ulaştıran ne varsa hepsi Peygamberimizin bereketi hürmetinedir” dedi.

Aspuzu'da Ramazan Geceleri Malatya Kültür-Sanat

Aspuzu’da Ramazan Geceleri etkinlikleri kapsamında, “Hz. Peygamber ve Ramazan” konulu bir konferans veren Paksu, “Ramazan bizi kendisine benzetiyor. Zamanlarımızı değiştiriyor. Kahvaltımız oldu sahur, akşam yemeğimiz oldu iftar. Yatsı namazlarımız oldu teravih. Namazlarımız ayrı bir güzel.

Bütün bu değişiklikleri bize lütfeden ve bağışlayan güzeller güzeli Hz. Peygamberimizdir. Biz şuanda neye sahipsek, neyimiz varsa, bizi feyizlere ve nurlara ulaştıran ne varsa hepsi Peygamberimizin bereketi hürmetinedir. Onun için biz ne kadar şeref duysak, ona minnet borcumuzu dile getirsek yine de azdır. Onun bizdeki minnetini ödeyemeyiz” dedi.

Peygamber Efendimiz için Ramazan ayının ayrı bir öneminin olduğuna dikkat çeken Paksu, “Peygamber Efendimizin Ramazan’ı çok farklıydı. Çünkü Ramazan, Peygamberimizin hayatından Kuran-ı Kerim’in iniş yıldönümüdür. Kuran bu ayda inmiştir. Bin aydan daha hayırlı bir geceye doğru adıma adım ilerliyoruz” ifadesini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 761
Bu Ay : 3245
Toplam : 3245

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom