Babasının Adına Yurt Yaptırdı

Malatya'da hayırsever İşadamı Nurettin Karabekmez tarafından babası Bekir Karabekmez Ortaöğrenim Öğrenci Yurdu'nun törenle hizmete açıldı.

Babasının Adına Yurt Yaptırdı Malatya Haber

Salköprü Mahallesi’nde inşa edilen yurt, 120 öğrenciye hizmet verecek.
Açılışta konuşan Vali Vasip Şahin, Karabekmez Ailesini bu anlamda tebrik ettiğini belirtti. Şahin, eğitim için her türlü fedakarlığın yapıldığı bir anlayışa sahip olmanın avantajını taşıdıklarının altını çizdi. Vakıf medeniyetinin Türk toplumunun ana omurgasını oluşturan değerlerden birisi olduğunu dile getiren Şahin, ülke tarihinde hiçbir vakıf eserinin devlet bütçesinden yapılmadığına dikkat çekti.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise bu tür güzide mekanlarda ülkenin sorunlarını kendisine dert edinen, tarih bilinci yüksek nesiller ancak böyle yurtlarda yetişebileceğini kaydetti. Geleceğe çok sağlıklı yatırım yapıldığını söyleyen Başkan Çakır, bu şekilde yurtların sayısının artmasını temenni ettiklerini dile getirdi.

İş adamı Nurettin Karabekmez de yurtları sadece barınma mekanları olarak görmemek gerektiğinin altını çizdi. Bu eğitim yuvalarının gençleri geleceğe hazırlayan, topluma faydalı bireyler haline getiren tesisler olduğunu vurgulayan Karabekmez, anarşiye değil sevgiye, kavgaya değil hoşgörüye yönlendiren mekanlar olduğunu kaydetti.
Vali Vasip Şahin tarafından Nurettin Karabekmez’e eğitime katkılarından dolayı plaket verildi. Törenin sonunda Müftü Hacı Yusuf Gül’ün yaptı. Duanın ardından protokol üyelerinin kurdele kesmesiyle yurt hizmete açıldı. Vali Şahin ile beraberindekiler yurdu gezerek bilgi aldı.

Açılış törenine AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Malatya Bölge Müdürü Şahin Kayaduman, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom