Her yerde yağmur var

Türkiye sonbahara hızlı bir şekilde giriyor, hafta genelinde Edirne'den Erzurum'a kadar sağanak yağmur olacak

Her yerde yağmur var Türkiye-Dünya

Türkiye sonbahara hızlı bir şekilde giriyor, hafta genelinde Edirne'den Erzurum’a kadar sağanak yağmur olacak, ülke genelinde su baskınlarına karşı tedbirli olunmalı. Marmara ve Ege'de fırtına beklenirken, sıcaklık 7-8 derece azalacak.

Türkiye'nin beş büyük kent merkezinin hava koşulları şöyle:

İstanbul'da yarın hızlı serinleme var, bugünden itibaren Cumartesi gününe kadar yağmur bekleniyor. Poyraz kuvvetli, sıcaklık 18-21 derece hissedilecek.

Ankara bulutlanıyor, yarın yağmur var. İzmir'de bugün Bergama'da yağmur başlıyor, yarın ise kent geneli yağmurlu.

Bursa'ya beş gün aralıklı yağmur yağacak.

Marmaralılar dikkat: bölgede yaklaşık 5 gün yağmur var. Trakya'dan sonra, bugün Sakarya’ya kadar ilerleyecek sağanak yağmur, Salı ve Çarşamba günü hızlanacağından tedbirli olunmalı. Bugün olduğu gibi yarın da rüzgar çok kuvvetli, sıcaklık 18-19 derece hissediliyor.

MARMARA'NIN BATISINDA KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Marmara Bölgesi'nin batısında bugün kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''meteorolojik uyarıda'', Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir ile İstanbul'un Avrupa yakasında kuvvetli gök gürültülü sağanak beklendiği kaydedildi.

Uyarıda, vatandaşların sel, su baskını ve yıldırımlara karşı dikkatli olmaları istendi.

Yağmur bugün İç Anadolu'da Eskişehir ve Konya'ya kadar ulaşacak. Yarından itibaren ise bölgenin genelinde yayılacak sağanak yağmurla birlikte sıcaklık 24-25 dereceye inecek.

Egeliler dikkat: kötü hava koşulları bu bölgeyi de etkiliyor. Bugün Bozcaada- Edremit Körfezi ve Çeşme’ye kadar görülen fırtına denizcileri ve günlük yaşamı olumsuz etikeleyebilir. Bölge 4 gün yağmurun etkisinde kalacak. Bugün İzmir, Kütahya arasında başlayacak yağmur, Salı ve Çarşamba günü Muğla, Aydın, Uşak, Denizli arasında kuvvetli yağacak, Egeliler tedbir almalı.

Akdeniz ve Güneydoğu: Akdeniz'e uzun aradan sonra sağanak yağmur geliyor, Antalya bulutlanmaya başladı, Yarın kıyılar boyunca yağmur var. Isparta ve Burdur’da Çarşamba günü yağmur kuvvetli yağabilir. Sıcaklığın halen yüksek olduğu Güneydoğu'da da iki gün sonra kısa süreli yağmur görülebilir.

Doğu Anadolu'da Erzurum, Kars, Ağrı- Van arasında sağanak yağmur var. Bölgede yarından itibaren hava daha bulutlu olacak.

Karadeniz'de Rize-Artvin'den sonra bugün Bolu-Düzce'de de sağanak yağmur görülecek. Yağmur Bolu’dan-Trabzon’a kadar Salı ve Cuma günleri arasında kuvvetli yağacak, dikkat edilmeli.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 294
Bu Ay : 1823
Toplam : 1823

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom