Ak Parti Yönetiminden Ziyaretler

AK Parti Malatya İl Teşkilatı, Hakimiyet ve Sonsöz gazetelerine ziyaret gerçekleştirildi.

Ak Parti Yönetiminden Ziyaretler Malatya Haber

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci; İl Başkan Yardımcısı Murat Turgut, Mahmut Üner Özer, İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Zeren, Merkez İlçe Başkanı Osman Güder ile beraber Hakimiyet ve Sonsöz gazetelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Tüfenkci, Hakimiyet Gazetesi’nde yaptığı konuşmada Malatya’da basının güçlü olmasını her zaman desteklediklerini belirterek, “Özellikle son dönemde Türkiye gündemine damgasını vuran Gezi Parkı olayları hepimizi üzmüştür. Başlangıçta vatandaşın demokratik hak kullanımı ve çevre hassasiyeti olarak başlayan ancak daha sonraları sokak terörüne dönüşüp direk olarak AK Parti’yi ve Başbakanımızı hedef alan olayları, gerçek anlamda vatansever hiçbir kimsenin desteklemesi mümkün değildi. Bizlerin de sandıktan umudu olmayıp sokak hareketleri ile Vandalizm yapanlara karşı tepkisiz kalmamız mümkün değildi.

Başbakanımızın Milli İradeye Saygı Miting’lerinde bu olayların gerçek yüzünü ve arakasında hangi güçlerin olduğunu ortaya koymuştur. Yine bu mitinglerde milletimizin milli iradeye ve demokrasiye sahip çıktığını da görmüş olduk. Sonuç olarak halk oynanmak istenen oyunu bozmuştur.

Sandıkta milletin iradesi ile iktidara gelen ve kendisini üç dönem ile sınırlandıran bir Başbakanın diktatör olarak nitelendirilmesinin akla ve mantığa uygun bir tarafı yoktur. Darbe ile gelen mevcut Anayasanın değişmesi iradesini ortaya koyan ve bunun için 2010 referandumunda bu maddelerin önemli bir kısmını değiştiren AK Parti’dir. Buna karşın daha fazla demokrasi diye sokaklara çıkan muhalefet bu değişikliğe karşı çıktı ve yeni anayasanın yapımı konusunda zorluk çıkartmaktadır’ dedi.

Hakimiyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Kemal Deniz ise demokrasilerde siyasi partilerin ve basının önemine değinerek konuşmasında, “Malatya basınında meydana gelen yeni yapılanmayı değerlendirmek ve grubumuza hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Başkanımıza ve arkadaşlarına teşekkür ederim. Demokrasilerin olmazsa olmazı siyasi partiler ve basındır. Bu sebeple AK Parti’mizin her zaman basını destekleyen ve bu noktada bir takım düzenlemeler ile basın çalışanlarının haklarını koruyan yasal çalışmalar yaptığını biliyoruz. Bu vesile ile İl Başkanımız nezdinde yapılan çalışmalar için teşekkür ediyorum. Bundan sonra da inşallah birlikte olacağımızı Malatya’ya hizmet edeceğimizi ifade etmek isterim” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 237
Bu Ay : 16373
Toplam : 16373

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom