Malatya Fuarı Başlıyor

Bütün hazırlıklarımızı tamamlandı. Fuara bu yıl, 95 il içi, 22 il dışı, 1 yurtdışı olmak üzere toplamda 118 firma fuara katılıyor.

Malatya Fuarı Başlıyor Malatya Kültür-Sanat

Malatya 21. Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Uluslararası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali başlıyor.

Malatya Belediyesi Kültür Anonim Şirketi Genel Müdürü Murat Nalçacı, fuar ve festival hakkında bilgiler vererek, bölgenin en büyük karma fuarının 3 Temmuz Çarşamba günü kapılarını açacağını söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Nalçacı, “Malatya, bulunduğu konum nedeniyle çok önemli bir şehirdir. Doğu’yu Batı’ya, Batı’yı Doğu’ya, Güney’i Kuzey’e ve Kuzey’i Güney’e bağlayan bir geçiş noktasıdır. Bu nedenle yaptığımız ve yapacağımız bütün etkinlikler çok büyük önem arz etmektedir. Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nin 21.’sini yapmak bizlere nasip oldu. Bu yüzden gururluyuz.

Bütün hazırlıklarımızı tamamlamış durumdayız. Fuar kısmını değerlendirecek olursak, bu yıl, 95 il içi, 22 il dışı, 1 yurtdışı olmak üzere toplamda 118 firma fuara katılıyor. Festival kısmında ise çok çeşitli etkinlikler yapacağız. Mahalleler arası futbol turnuvası, bisiklet yarışları, motokros gösterileri, tatlı ve yemek yarışması, yabancı halk dansları ekibi gösterileri, mehteran gösterileri, havai fişek gösterileri, Kemal Sunal Çocuk Tiyatrosu gösterileri, jimnastik ve tekvando gösterilerinin yanı sıra akşam 20:00 ile 24:00 saatleri arasında çeşitli konserlerimiz olacak. Ben tüm halkımızı fuar ve festivalimize bekliyorum” dedi.

Polonya, Sırbistan, Gürcistan ve Bosna Hersek’ten halk oyunları ekipleri 5 gün boyunca gösteri de sunacak. 3 ile 7 Temmuz tarihleri arasında, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler düzenlenecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 418
Bu Ay : 1986
Toplam : 1986

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom