Ramazan'da Çeşitli Gösteriler Yapılacak

Ramazan ayında akşamları çeşitli gösteriler düzenlenip, Ramazan ayına uygun programların gerçekleştirileceği bildirildi.

Ramazan'da Çeşitli Gösteriler Yapılacak Malatya Haber

Konuyla ilgili açıklama yapan Malatya Sahne Sanatları Merkezi (MSSM) Genel Sanat Yönetmeni Ömer Konakçı, “Ana hedeflerimizden bir tanesi de kentin kültür ve sanat yaşamını zenginleştirmektir. Kent kültür geleneği içinde önemli yer tutan Ramazan olgusunu, anlamını yitirip alışkanlığa dönüşmüş klasik rutinlerle yaşanması yerine anlamına yaraşır biçimde, kentin geleneksel dokusuna uygun düşecek ortamlarda kutlamak, bu yolla ortak kent kültürü oluşumuna ve hemşerilik bilincinin gelişimine katkıda bulunabilmektir. Hazırlanacak bir program çerçevesinde sunulacak gösterilerle yüz tutmuş geleneksel eğlence biçimleri ve geleneksel yaşam tarzı hususlarıyla buluşturmaktır. Ramazan geleneklerinin unutulmasını önlemek, çağdaş normlarda gündeme getirerek yaşatmaktır. En önemlisi de insanlarımızın gün geçtikçe modernleşme adı altında kalabalık içinde yaşadıkları yalnızlığı, komşuluk bağlarını kuvvetlendirerek birbirimize yaklaştırmaktır” dedi.

Konakçı, Ramazan ayı boyunca gerçekleştirecekleri programlar hakkında şu bilgiyi verdi:
“Geleneksel iftar yemekleri, orta oyunları, konser gösterisi, Hacivat Karagöz, Nasrettin Hoca fıkra canlandırmaları, Aşuk-Maşuk oyunu, halk dansları gösterileri, Meddah hikayeleri gibi çeşitli geleneksel etkinlikler yapılacak.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 850
Bu Ay : 1368
Toplam : 1368

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom