Vali, Köyleri Ziyaret Etti

Malatya Valisi Vasip Şahin, beraberinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya ile Battalgazi ve Kale Köyleri ile Yaygın Beldesi’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Vali, Köyleri Ziyaret Etti Malatya Haber

Vali Şahin, ilk olarak Battalgazi Kuluşağı Köyü’nü ziyaret ederek muhtar ve köylülerle görüştü. Daha sonra Karatepe, Hacıyusuflar, Bulutlu, Pelitli İspendere, Hisartepe, Taşmış ve Tokluca Köylerini ile Yaygın Beldesi’ni ziyaret ederek sulama tesislerinde incelemelerde bulunup vatandaşların sorunlarını dinledi.

Karakaya Baraj Gölü kıyısında sulama amaçlı ve iki kademeli olarak tesis edilmiş olan pompaj tesisinin elektrik borcundan dolayı zor durumda olduklarını belirten köylüler, bu konudaki taleplerini dile getirdi.
Genel Sekreter Kaya, DAP projesi kapsamında güneş enerjisi ile elektrik üretimini sağlayacak olan tesisle sorunun çözülebileceğini, bu konuda çalışmalara başladıklarını söyledi.

Kayısı bahçelerinde hasat yapan köylüler ve işçilerle de görüşen Vali Şahin, bir süre burada yapılan çalışmaları izledi, yapılan işlemler hakkında bilgiler aldı.

Kuluşağı Köyü’nde inşaatı devam eden camide ve Pelitli Sağlık Evi’nde de incelemelerde bulunan Vali Şahin, İspendere içmesini de ziyaret ettikten sonra Yaygın Beldesi Belediye Başkanı İrfan Karataş’la da görüştü.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 505
Bu Ay : 3049
Toplam : 3049

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom