Masal Kitabı Yayımlandı

Malatya Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl Malatyalı ünlü Masalcı-Yazar Eflatun Cem Güney anısına düzenlenen Masal Yazma Yarışması’na gönderilen masallardan 29’u bir araya getirilerek ‘Masal Kitabı’ adıyla yayımlandı.

Masal Kitabı Yayımlandı Malatya Haber

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, kitabın takdim yazısında kültürel ve sosyal belediyeciliğin önemine değinerek, “Belediye tarihinde ilk olarak hayata geçirdiğimiz Sanat Merkezi, Semt Konakları, Çok Amaçlı Sosyal Tesisler, Aile Danışma ve Destek Merkezi, Kadın Spor ve Kültür Merkezi gibi tesisler; yaptığımız hizmetlerden bazılarıdır. Sosyal belediyecilik kapsamında yaptığımız bu yatırım ve çalışmaların yanı sıra kültürel belediyecilik alanında da büyük proje ve hizmetlere imza atmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Ulusal ve uluslar arası düzeyde düzenledikleri sempozyumlar, fuarlar, panel, konferans, sergi ve yarışmalarla kültürel dokuyu canlı tutmaya gayret ettiklerinin altını çizen Başkan Çakır, “Yaptığımız bazı kültürel etkinliklerin kalıcı olmalarını sağlamak amacıyla da kitaplaştırarak basımını gerçekleştiriyoruz. Masal Kitabı, ‘Masal Babası’ olarak da anılan hemşerimiz ünlü Yazar-Masalcı Eflatun Cem Güney adına düzenlediğimiz masal yarışmasında jürinin yayımlanmasını uygun gördüğü bir demet masaldan oluşuyor. Dereceye girsin-girmesin yarışmamıza ilgi gösteren tüm katılımcılara, jüri üyelerimize ve kitabın oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yararlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Malatya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Eflatun Cem Güney anısına düzenlenen Masal Yazma Yarışması’na yurt içi ve dışından 335 eser gönderilmişti. Jüri üyeleri; Prof. Dr. Esma Şimşek, Hasan Hüseyin Karatay, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yardımcı, Yrd. Doç. Dr. Selim Emiroğlu ve Yrd. Doç. Dr. Ramazan Çiftlikçi’nin değerlendirmeleri sonucu dereceye girenler belirlenmiş, yarışmanın birinci, ikinci ve üçüncüsü ile mansiyon ödülü alan eserlerin yanı sıra kitaba alınan diğer eserlerle birlikte toplam 35 masal kitaplaştırılmış oldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 801
Bu Ay : 14977
Toplam : 14977

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom