Kayısı Entegre Mücadele Eğitimi

Hizmet içi Kayısı Entegre Mücadele 2. dönem eğitiminin başladığı bildirildi.

Kayısı Entegre Mücadele Eğitimi Malatya Ekonomi

Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Salonu’nda Bitki Sağlığı ve Karantina Çalışma Programı ve Prensipleri gereğince, Diyarbakır Zirai Mücadele Araştırma İstasyonu Müdürlüğü’nce verilen, 2013 yılı Hizmet içi Kayısı Entegre Mücadele 2. Dönem Eğitimine, Malatya başta olmak üzere Hatay, Mersin, Iğdır, Elazığ, Kayseri, Nevşehir, Konya, Isparta illerinden gelen teknik elemanlar kayısı entegre mücadele konusunda bilgi veriliyor.

Eğitimin açılış konuşmasını yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Ramazan Aytekin, “Entegre mücadele, zararlı organizmaların popülasyon ve çevreyi dikkate alarak uygun mücadele yöntemleri ve teknikleriyle, zararlı organizmaların yoğunluğunu ekonomik zarar seviyesinin altında tutan bir sistemdir. İlimizde kayısı ve kiraz entegre mücadele projeleri yürütülmektedir.

Hedefimiz ihracat ürünleri olan kayısı ve kirazda kaliteli ve ilaç kalıntısı bulunmayan ürün elde edecek çiftçi sayısını artırmak, bahçelerde faydalı organizmaların korunarak artmasını sağlamak, ilaçların çevredeki olumsuzluklarını en aza indirerek ve bunları yapabilecek kendi bahçesini kontrol edip karar verecek çiftçi sayısını ilimizde arttırmaktır. Malatya ilinde merkez dahil 13 ilçemizde kayısı entegre projesi yürütülmektedir. 2 bin 340 dekar alanda 62 üreticiyle proje yürütülmekte ve tahmini 3 bin ton entegre ürün elde edilmesi beklenmektedir” dedi.

Eğitime Kayısı Araştırma İstasyonu, İnönü Üniversitesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde devam edilerek arazi çalışmaları yapılacak ve eğitim 28 Haziran’da son bulacak.
Eğitime katılan kursiyerlere sertifika verilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 221
Bu Ay : 221
Toplam : 221

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom