MHK Toplantısı Malatya'da Yapıldı

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Başkanı Gürhan Ozanoğlu, halk oyunlarının her geçen gün daha yükseğe çıktığını söyledi.

MHK Toplantısı Malatya'da Yapıldı Malatya Haber

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun 2013 yılı faaliyetleri kapsamında Merkez Hakem Kurulu faaliyetlerin görüşüldüğü ve değerlendirmelerin ele alındığı toplantısını Malatya’da yaptı.

Ramada Plaza Altın Kayısı Otel’de gerçekleştirilen toplantı öncesinde gazetecilere açıklamada bulunan THOF Başkanı Gürhan Ozanoğlu, halk oyunların iyi bir ivme kazandığını kaydetti.

Ozanoğlu, halk oyunları kültürüne sahip çıkarak, daha ileriye taşımak adına önemli çalışmalar yaptıklarına dikkat çekerek, “2013 yılının son faaliyetleri olan Türkiye finalleri öncesinde mihenk taşımız olan Merkez Hakem Kurulu ile birlikte Malatya’da bir araya geldik. Bizler bu kültürü yayıp, yaşatmak için üzerimize çok ciddi sorumluluklar aldık. Gençlerimize, kültürümüzü unutmadan, sahip çıkarak yaşatmayı ve ileriye taşımayı hedefledik. Bunun içinde yarışmalar büyük önem taşıyor. Bu yarışmaları da MHK yönlendiriyor.

MHK’da bu yıl görev yapan 350 hakemin performans değerlendirmeleri yapılacak. Final hakemleri burada belirlenecek. Bu anlamda MHK’ya da çok teşekkür ediyorum. Bu çalışmaların halk oyunlarımıza ve kültürümüze daha da ivme kazandırmasını diliyorum” dedi.

Halk oyunları kültürünü çocuk ve gençlere öğretme adına önemli çalışmalar yaptıklarına değinen Ozanoğlu, şunları kaydetti:

“Federasyon kurulduktan ve Halk Oyunları Federasyonu bu çatının tepesinde olduktan sonra ciddi bir kurumsallaşma içerisinde, iyi bir ivme kazandı. Başbakanlık ve Bakanlık nezdinde çok güzel çalışmalara imza attık. Bundan sonrada çok güzel çalışmalar yapacağız. Hedefimiz bütün kurumları bir araya getirmekti. Onu başardık. Okullarımızdan başlayarak, kulüplerimize, üniversitelerimize ve gençlik merkezlerimize kadar bu kültürü bütün çocuklarımıza ve gençlerimize öğretmek istiyoruz. Hedefimiz sadece bu kültürü yaşatmak değil. Bu faaliyetlerin içerisinde olan kardeşlerimizin hayatlarının hiçbir döneminde başarısız olma şansları yok. Çünkü birbirlerinden öyle bir enerji ve birliktelik alıyorlar ki bu derslerine de olumlu şekilde yansıyor. Gerek derslerine gerek sosyal hayatlarına gerekse de aile hayatlarına da olumlu katkı sağlıyor. Ve bundan sonraki süreçlerinde devamlı bu alt yapıyı elde ettikleri için çok ciddi kazanımlar elde ediyorlar.”

Ozanoğlu, halk oyunlarının iyi bir ivme kazandığını da sözlerine ekleyerek, “Halk oyunlarımız her geçen gün daha yükseğe çıkıyor. Bizlerde bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Türkiye’de ben hep iddia ediyorum; 10 milyon civarında bu işle ilgilenen bir kesim var. Ama bu 10 milyon, 76 milyonun sorumluluğunu taşıyor” diye konuştu.
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Toplantısına THOF Başkanı Gürhan Ozanoğlu, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ali Özçelik, THOF Genel Sekreteri Adnan Öztürk, THOF Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Deniz ile Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ömer Dağdelen’in yanı sıra Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu Üyeleri katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 997
Bu Ay : 16045
Toplam : 16045

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom