Muhteşem Yetenekler Sporla Buluştu

Alişar Köyünde ki taekwondocu çocuklar spora başladıklarından beri, derslerinde daha başarılı olduklarını, daha disiplinli olduklarını, gelecekle ilgili daha güzel hayaller kurduklarını söylüyorlar.

Muhteşem Yetenekler Sporla Buluştu Malatya İlçe

Alişar Köyü’nün çalışkan  taekwondo takımı, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’ı ziyaret etti. Kent Konseyi Spor Çalışma Grubuna katılmak üzere gerçekleştirilen ziyarete, Spor Çalışma Grubu Temsilcisi Kadir Yıldırım, Alişar Köyü Taekwondo eğitmeni Erdal Talas ve öğrencileri katıldı.

Anneleri ev hanımı babaları inşaat işçisi olan yaşları 7 ile 15 arasında değişen “geleceğin milli sporcuları” olmaya söz vermiş bu çocuklar Battalgazi’de yeşilliklerle dolu birkaç mahalleden oluşan Alişar köyünde yaşıyorlar.

Milli Sporcu adaylarının ziyaret ettiği Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, genç sporcuların yapmış olduğu ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade ederek, küçük yaşlarda spora gösterilen eğilimin çok önemli olduğunu, Alişar Köyü’nde başlatılan bu uygulamanın diğer köy ve kasabalara örneklik teşkil edeceğini söyledi.

Yıldırım, şehrin en ucra noktasına kadar sporun gitmesine  karşılıksız büyük katkıda bulunan antrenör teşekkür edereken, yerelde amatör bazda sportif faaliyetlerin beklenen düzeye ulaşması  için, daha çok spor alanlarının tahsis edilmesi, sporla ilgilenen gençlerin de şevklerinin kırılmaması için daha çok desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Kent Konseyi Spor Çalışma Grubunun özellikle çocukların ve gençlerin zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkıda bulunacak çalışmalar yaptığının  altını çizen Yıldırım, “Spor Çalışma Grubu Temsilcisi Kadir Yıldırım’a ve üyelerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kent Konseyi Spor Çalışma Grubu Temsilcisi Kadir Yıldırım, spor çalışma grubu olarak her daim çocukların ve gençlerin yanında bulunduklarını söyleyerek, kendilerine destek olan Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a ve Konsey Sekreteryasına teşekkür etti. Antrenör Erdal Talas’ın koçluğunda kısıtlı imkanları zorlayarak haftanın 4 günü çalışmalar yürüten bu çocukların Kent Konseyi Spor Çalışma Grubuna üye olarak grubun çalışma azmini artırdıklarını söyledi.

Çocuklar kendilerini kabul eden Av. Ali Yıldırım’a teşekkür ederek, öğrenmiş olduklar taekwando hareketlerinden kısa bir gösteri yaparak hünerlerini sergilediler. Program sonunda Av. Ali Yıldırım tarafından çocuklara kitap hediye edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 294
Bu Ay : 1823
Toplam : 1823

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom