Akçadağ Devlet Hastanesi İhalesi Yapıldı

Malatya’nın Akçadağ ilçesine yapımı planlanan devlet hastanesi yeni binasının ihalesinin gerçekleştirildiği bildirildi.

Akçadağ Devlet Hastanesi İhalesi Yapıldı Malatya İlçe

Akçadağ Devlet Hastanesi Başhekimi Ergün Sönmezgöz, ilçeye yapılması planlanan 25 yataklı yeni hastaneyle ilgili ihale sürecine ilişkin bilgi verdi. Sönmezgöz, "Yapılacak olan 25 yataklı yeni hastanenin ihale sürecindedir. TOKİ tarafından değerlendirilerek, ihaleyi alan firma TOKİ’nin resmi internet sayfasından yayınlanmıştır.

Artık süreç başlamıştır ve 18 ay gibi kısa bir sürede Akçadağ yeni hastanesine kavuşacaktır. İnşallah yapılacak yeni devlet hastanesi binasıyla Akçadağ halkına sağlık anlamında daha iyi hizmet verebileceğiz. Yeni hastanenin yapılmasının ardından eski devlet hastanesi hizmet binası Akçadağ halkının talepleri göz önünde bulundurularak başka kurumlara devri yapılabilir. Bizim temennimiz eski binamızı Akçadağ Sağlık Meslek Lisesi olarak hayata geçirilmesini umut ediyoruz" dedi.

Başhekim Ergün Sönmezgöz, her hafta perşembe günü 13.00 ile 16.00 saatleri arasında radyoloji doktorunun ilçeye gelerek, ultrason ve radyoloji ile ilgili hizmet verdiğini hatırlattı. Sönmezgöz, “Vatandaşlarımızın Malatya’ya gitmek yerine hastanemize gelip perşembe günleri çok rahat bir şekilde hem muayene olup hem de ultrasonografi tetkiklerini yaptırabilirler.

Talep artması halinde radyoloji gün sayısını arttıracağız. Ayrıca diş ünitesi de diş çekimi, diş taşı temizleme, amalgam dolgu, kompozit dolgu ve 12 yaş altı çocuklara diş çürümelerini önlemek için flor uygulaması yapılmaktadır. Kısa bir süre içinde de protez uygulanması çalışmaları da devam etmektedir” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 276
Bu Ay : 1011
Toplam : 1011

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom