72 Kayısıcıya 12 Milyon TL Borçlandı

Malatya’da 72 kayısı tüccarı ve kayısı çiftçisinin 12 milyon TL alacaklı olduğu iddia edilerek iş adamı M.Ö. hakkında dava açıldı.

72 Kayısıcıya 12 Milyon TL Borçlandı Malatya Asayiş

sıkıntıya girerek borçlarımı ödeyemedim. Ancak kaçmayarak, Malatya’da eski işyerimde çalışarak borçlarımı ödemeye çalışıyorum” dedi. 

M.Ö., yaptığı yazılı açıklamada, “Ben bu dolandırıcılık kelimesini kesinlikle kabul etmiyorum. Ben bu ülkede saygıdeğer bir iş adamıydım. Yıllarca insanlara iş ve aş verdim ve ülkeme devletime vergimi verdim ve yıllarca vergi rekortmeni oldum. Ülkeme de döviz geliri sağladım, halende sağlıyorum. Çünkü eski işyerimizde çalışmaya devam ediyoruz.

Bin 300 tonda kayısı yükledim ve borcumu da kısmen ödeme yaptım ve yapacağız da. Sıkıntıya düşmemin nedeni de yurtdışına sattığım malların gerek bir kısmı yani Amerika’daki malların geri dönmesi, Mısır’a da yapmış olduğum malların Mısır'ın kendi iç savaşından dolayı siparişler iptal edilince çok ciddi bir zarar gördüm. Bu yüzden işlerim sıkıntıya girdi. Bankalar, verecekleri kredileri iptal etti ve eski kredileri de kapatmamı istediler bu yüzden çeklerim ve senetlerim yazıldı. Bundan dolayı birçok esnaf ve köylüye ve bankalara borçlandım” dedi. İş adamı M.Ö. şunları söyledi:

“Borçlu olduğum arkadaşlar bana destek çıkarak yeniden bir yapılandırmaya girildi. Bir komisyon oluşturulup çalışmaya başladık. Şunu söyleyeyim ki Malatya’da bir ilki başardık. Bu şekilde işleri yolunda gitmeyenler kaçışta çözüm buluyorlardı. Oysa ben uzun sürede olsa müsaide edilirse çalışıp ödemeye arkadaşlarımla beraber gayret edeceğim. Yeni sezonda daha iyi çalışıp eski müşterilerimizle bağlantılar yapıyoruz. Borçlu olduğum insanların katkısına ve emeklerine teşekkür eder hepsine saygılarımı sunuyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 19
Bu Ay : 1601
Toplam : 1601

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom