Öğretmenlerine Sahip Çıktılar

Malatya’da, Ali Doğan Okuma Salonu’nda görev yapan Matematik Öğretmeni Ebru Karataş’ın görevden alınmasına veli ve öğrenciler tepki gösterdi.

Öğretmenlerine Sahip Çıktılar Malatya Haber

Battalgazi Eğitim Vakfı tarafından, Sosyal Destek Programı (SODES) desteğiyle ‘Şimdi Eğitim Zamanı’ projesi kapsamında açılan Ali Doğan Okuma Salonu’nda matematik öğretmenliği yapan Ebru Karataş’ın sebepsiz yere görevden alındığını iddia eden öğrenci ve veliler, okuma salonunun önünde toplanarak, öğretmenlerinin görevine devam etmesini istedi.

Ortaokul öğrencilerine yönelik ücretsiz Seviye Belirleme Sınavı (SBS) kurslarının verildiği okuma salonunda görev yapan Karataş’ın sebepsiz yere işten çıkarıldığını söyleyen veliler, öğretmenlerinden memnun olduklarını ve göreve devam etmesini istedi.

Ebru Karataş’ın öğrencileri ise, öğretmenlerinin kendilerine anneleri gibi davrandığını ifade ederek, öğretmenlerini geri istediklerini dile getirdi.

Ali Doğan Okuma Salonu’nda 1 yıldırgörev yaptığını kaydeden Matematik Öğretmeni Ebru Karataş, kendisine hiçbir sebep sunulmadan 2 gün önce görevine son verdiğini ifade etti.

Karataş, sebepsiz yere görevine son verildiğini kaydederek, “Ben canla başla çocuklarım için çalıştım. Özellikle mağdur ailelerin çocukları buraya geliyor. Hiçbir özel kurumdan fark kalmaksınız burada çocuklarımıza hem eğitim hem ahlaki hem de manevi değerleri verdim. Veli ve öğrencilerimde bugün bunun için buraya geldiler. Ben onları yarı yolda bırakmadım. Hiçbir zamanda bırakmam ama kurumun kapıları bana ardına kadar kapatıldı. Hiçbir şey yokken kapatıldı. Çocuklarım benim güllerim. Ben onlara kıyamadım ama benden kopardılar” dedi.

Öğrencilerinden koparıldığı için üzgün olduğunu belirten Karataş, “Hiçbir sebep söylemediler. Sadece insanlar bir yerlere gelince çekememezlik başlıyor. Kıskançlık diyelim. Bu kadar sevgiyi hak etmediler. Zorlarına giden tek şey budur. Veli ve çocuklarım için canımı seve seve feda edebilecek kadar fedakar bir öğretmenim. Onlar da beni sevmeselerdi, bugün burada olmazlardı” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 803
Bu Ay : 7600
Toplam : 7600

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom