Niyaz-i Mısri Çanakkale'de Anıldı

Malatyalı ünlü şair ve mutasavvıf Niyazi-i Mısri Çanakkale’de anıldı.

Niyaz-i Mısri Çanakkale'de Anıldı Malatya Haber

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından üniversitenin Troya Kültür Merkezi’nde Malatya Belediyesi'nin katkılarıyla bir anma programı düzenlendi.

Programa Malatya’dan katılan Belediye Başkan Danışmanı Ziya Kesriklioğlu Niyazi-i Mısri gibi değerlere sahip çıkmanın sadece bir vefa olarak algılanmaması, bunun Malatya için kültürel anlamda bir borç, bir vecibe olduğunun bilinmesi gerektiğini ifade etti.

Rektör Vekili Prof. Dr. Ramazan Gülendam ise, Mısri’nin Çanakkale’ de anılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek programa katkılarından dolayı Malatya Belediyesine teşekkür etti.

Niyazi-i Mısri’nin başta Malatya olmak üzere Kahire, Elmalı, Edirne, Bursa ve Limni’de geçen hayatını anlatarak şiirlerinden örnekler veren mutasavvıf araştırmacı yazar Ömer Tuğrul İnançer ise, Anadolu’da bırakın illeri bazı ilçelerin bile evliya yatağı olduğunu vurgulayarak, bunların araştırılması, öğrenilmesi ve sahip çıkılması gerektiğini söyledi.
Konferanstan sonra Çanakkale İmam Hatip Lisesi Tasavvuf Musikisi Korosu tarafından Niyazi-i Mısri’nin eserlerinden oluşan bir konser verildi.

Anma Programına mutasavvıf araştırmacı yazar Ömer Tuğrul İnançer konuşmacı olarak katılırken, programa 18 Mart üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ramazan Gülendam, Malatya Belediyesi Başkan Danışmanı Ziya Kesriklioğlu, öğretim üyeleri, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 652
Bu Ay : 8711
Toplam : 8711

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom