Meclise, Bisiklet Yolu Önerisi

Malatya’da Bisiklet Topluluğu üyeleri, İl Genel Meclisi’ni ziyaret etti.

Meclise, Bisiklet Yolu Önerisi Malatya Spor

Bisiklet Federasyonu Malatya İl Temsilcisi, Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Mustafa Ekici, ziyarette yaptığı açıklamada, “Malatya’da bisiklet etkinlikleri ve taleplerimizle ilgili meclis başkanımıza bilgi verdik” diyerek, “Trafik ve ses kirliliğinin ortadan kaldırılması için bisiklet çok önemlidir.

Malatya fiziki bakımından bisiklete binmek için çok elverişlidir. Avrupa’da çok yıllar önce başlayan, ülkemize çok geç başlayan ve gittikçe gelişen Bisiklet kültürünü yerleştirmek için çaba gösteriyoruz. Turizm ve doğa zenginliklerimizi de tanıtmak ve bisiklet kültürünü oturtmak için çaba gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata ise, “Meclisimizi ziyaret eden bisiklet topluluğu üyeleri, istek ve taleplerini ilettiler. Nemrut, Girmana ve Levent Vadisi’ni ve Battalgazi ilçesini tanıtım noktasında güzel çalışmalar yapıyorlar. Oralara turlar düzenliyorlar.

Uluslararası seyahat eden bisikletli turistlere rehberlik ediyorlar. Malatya’mızı tanıtmada büyük gayretler gösteriyorlar. Bisiklet Federasyonu’nun bisiklet yolu yapan illere Bakanlık kanalıyla yüzde 45 hibe veriyor. Bu imkandan yararlanmak gerekiyor. Özellikle bisiklet için bir aks güzergahı öneriyorum. Gündüzbey’den Girmana Vadisi’ne bisiklet yolu aksı yapılmasını öneriyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom