Malatya Kadın Meclisi Gezi Düzenledi

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında, üyelerine yönelik Tunceli Çemişgezek ilçesine gezi düzenledi.

Malatya Kadın Meclisi Gezi Düzenledi Bölge

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, sosyal ve kültürel etkinlikler çerçevesinde üyelerine yönelik Tunceli Çemişgezek ilçesine gezi düzenledi. Geziye Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu ve üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Kadın Meclisi olarak yıl içerisinde yoğun bir şekilde kadınlara yönelik, aile odaklı çalışmaların yanısıra, sağlık, sosyal ve kültürel çalışmalar yürüttüklerini, bu çalışmaları da gönüllüler marifetiyle yaptıklarını belirterek, çalışmaların yorgunluğunu atmak hem de tarihi ve kültürel mekânları kadın meclisi üyeleri ile buluşturmak adına gezi programı düzenlediklerini söyledi.

Yapılan kültürel geziler ile kadınların kendilerini geliştirme imkanı bulduğunu söyleyen Dirikolu, “Bizlere her konuda olduğu gibi bu konuda da destek olan Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Düzenlenen gezide Kadın Meclisi üyeleri tarihi mekanlar olarak Süleymaniye Câmi, Medrese (Yelmaniye) Câmi,Hamidiye Medresesi, Tağar Köprüsünü gezerek, Tağar çayında suyun ve yeşilliğin birleştiği nokta da yemek yediler.

Geziye katılan üyeler ise, Kent Konseyi aracılığı ile sosyal ve kültürel anlamda çok fazla kazanımlar elde ettiklerini belirterek, Genel Sekreterliğe teşekkür ettiler…

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 280
Bu Ay : 7077
Toplam : 7077

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom