Malatya’da Yetimler Yararına kermes

Yetimler Kervanı Derneği Başkanı İhsan Çolak, zenginden alıp fakire yardımda bulunduklarını ve köprü görevi gördüklerini söyledi.

Malatya’da Yetimler Yararına kermes Malatya Haber

Malatya’da yetimler yararına gıda ve ihtiyaç malzemeleri giyecek Kermesi açıldı. 

Belediye binası yanındaki alanda kermesin açılışı nedeniyle düzenlenen programda konuşan Yetimler Kervanı Derneği Başkanı İhsan Çolak, zenginden alıp fakire yardımda bulunduklarını ve köprü görevi gördüklerini söyledi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ise, “Bu tür etkenliklere koşa koşa geliyoruz. Çünkü, yetimlerimize bir şey hissettirmeden, baba ve annelerin yokluğunu hissettirmeden sahip çıkmamız lazım. Bu noktada. Yetimler kervanı derneği ‘ne gönül verenleri kutluyorum. Hazırlı bir hizmet için bir araya geldik. İnancımızda da yetimlerin başının okşanmasının, onlara yardımcı olmanın ne kadar önemli olduğu vardır” dedi.

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi de, “Fakir fukaranın kimsesizlerin kimsesi olması noktasında elinden gelen gayreti gösteren Yetimler Kervanı Derneği zenginden alıp fakire vermede aracı olmaktadır. Bizler de, bu mütevazi açılışta birlikte olmaktan zevk ve onur duyuyoruz.”şeklinde konuştu.

Belediye Başkan Yardımcısı Selim Pilten ise, “Bizzat çalışmalarını yakından takip ettiğim Yetimler Kervanı Derneği, bizzat ihtiyaç sahiplerini tespit ederek yardımda bulunuyorlar. Bizler de belediye olarak böyle hayır işlerine destek veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Yetimler Kervanı Derneği’nin açtığı gıda ve ihtiyaç malzemeleri giyecek kermesi 5 gün açık kalacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 560
Bu Ay : 560
Toplam : 560

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom