AKP Halk Günü Toplantısı Devam Etti

AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın, IMF’den borç alan değil, katkı sağlayan bir konumda olduklarını söyledi.

AKP Halk Günü Toplantısı Devam Etti Malatya Siyaset

AK Parti Malatya İl Teşkilatı tarafından düzenlenen halk gününün konuğu olan AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın, vatandaşların sorunlarını dinlemeden önce gazetecilere gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Çözüm süreciyle ilgili çalışmaların sürdüğünü kaydeden Akın, “Açılım büyük bir dikkatle devam ediyor. Bu konuda görev almış olan her gruptan insanlarımız, Türkiye’nin bu probleminin çözümüne gönül vermiş insanlarımız Anadolu’yu adım adım geziyorlar. Gerekli bilgi ve görüşleri toplayıp, düşüncelerini ve görüşlerini paylaşıyorlar” dedi.

Akın, IMF’nin son taksidinin ödendiğini ve prangaları söktüklerini ifade ederek, “Osmanlı İmparatorluğu’ndan beri devam eden dışarıdan borç alma alışkanlığını AK Parti iktidarları ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan artık ortadan kaldırmıştır. IMF’nin son taksidinin de bu ay içerisinde ödenmesiyle, 1954’ten beri devam eden bu prangayı söktük. Artık IMF’ye katkı verir durumdayız” diye konuştu.

Türkiye’nin itibarının her geçen gün arttığını kaydeden Akın, şunları ifade etti: “Ekonomik gücümüzün artmasının neticesi, dış politikamızın strateji değiştirmesiyle birlikte Türkiye’nin yurt dışındaki itibarı artmaktadır. Daha önce gündemi belirlenen bir Türkiye’nin temsilcileri yurt dışına gidiyorlardı. Ancak şuanda Türkiye, kendi gündemini meydana getirdiği gibi çevresinde ve dünyada etkin bir haldedir.”

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ise, Reyhanlı’daki hain saldırıyı kınayarak, “Reyhanlı’da bütün milletimizi ve bizleri derinden üzen elim bir terör saldırısıyla karşı karşıya kaldık. Hayatlarını kaybeden bütün kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Bu saldırı, milletimizi daha fazla birlik ve beraberliğe sevk etmiştir. Bu acıyla Türkiye’nin sarsılacağını düşünen mihraklar, bu acının Türkiye’ye ve Türk milletine güç verdiğini gördüler. Metanetle, sabırla ama mutlaka bunun hesabı sorulacaktır” dedi.

AK Parti iktidarları olarak devrim niteliğinde çalışmalar yaptıklarını kaydeden Tüfenkçi, Türkiye’de her konuda olduğu gibi engellilere de büyük imkanlar sağlandığını kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 572
Bu Ay : 5462
Toplam : 5462

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom