Zirve Yayınevi Davası

Zirve Yayınevi davasının duruşmasında sanık ve gizli tanık İlker Çınar, “Cinayetin olduğu gece beni arayan Ruhi Abat, ‘Şerefsizlere vurun dedik, öldürmüşler’ dedi” iddiasında bulundu.

Zirve Yayınevi Davası Malatya Asayiş

Malatya’daki Zirve Yayınevi davasının 69. duruşmasına Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Görüntülü sistem üzerinden davanın sanığı ve aynı zamanda gizli tanığı olan İlker Çınar'ın ifadesinin alınması beşinci günde de sürdü.

Gizli tanık İlker Çınar, “Zirve Yayınevi cinayetini medyadan duydum. O gün sürekli medyayı takip ettim. Çok şaşkındım. Malatya’da katliam yapılmıştı. Medyadan Emre Günaydın ismini duydum. 17 Mart 2007 tarihindeki Malatya’da yapılan toplantıda Emre Günaydın ismini Ruhi Abat’tan duydum. Ruhi Abat, korkutma eyleminin yapılacağını söylemişti” iddialarını ileri sürdü.

Gizli tanık, Ruhi Abat’ın cinayetin işlendiği 19 Nisan 2007 günü saat 00.15’te kendisini daha önce kendisine verilen özel hattan aradığını ileri sürerek, “Ruhi Abat beni arayarak, ‘Bak güzel kardeşim, beni iyi dinle. Kafanın bir kenarına yaz. Bu işte artık dönüş yok. Şerefsizlere, ’Vurun’ dedik, öldürmüşler. Sen de bize yardım edeceksin, tamam mı?’ dedi” şeklinde konuştu.

Sanık Haydar Yeşil’den elde edilen hard-disk içindeki belge ve bilgilerin, Fettullah Gülen cemaati, AK Parti ve misyonerlere yönelik düzenlenmiş sahte belge ve bilgileri kapsadığını ileri süren İlker Çınar, "Devleti sahte belgelerle kandırarak yanılttılar” ifadesini ileri sürdü.

Çınar, Zirve Yayınevi davasını yönlendirmek için Mehmet Ülger ve ekibinin sahte belgeler düzenlediğini ileri sürerek, “Orta Doğu Hristiyan Birliği başlığı altında diye bir birlik yoktur. Bu birlik masa başında hazırlanmış, sahte bir birliktir. Bu birliğin Antakya’da toplantı yaptığı ve bazı kararlar aldığı şeklinde sahte istihbarat raporu hazırlandı. Mehmet Ülger bu raporda, misyonerler ile Fettullah Gülen Cemaati'ni iş birliği yapıyormuş gibi gösterdi. Cinayetlerden sonra Levent Ercan Gelegen, misyonerlerin adına çalışıyormuş gibi gösterildi. Levent Ercan Gelegen, jandarmanın haber elamanıdır. Levent Ercan Gelegen, Türk Hristiyan Gençler Birliği diye sanal bir birlik kurdu” ifadelerini öne sürdü.

Mahkeme heyeti duruşmaya ara verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 808
Bu Ay : 6002
Toplam : 6002

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom