Kalkınmanın Geleceğinde Aile Tartışıldı

TBMM Nüfus ve Kalkınma Grubu G8G20 Londra Palementerler Konferansına Katıldı

Kalkınmanın Geleceğinde Aile Tartışıldı Dünya

9-10 Mayıs tarihleri arasında Londra’da düzenlenen G8G20 Palementerler Konferansı’na Türkiye adına Nüfus ve Kalkınma Grubu (NKG) Başkanı ve Avrupa Parlementerler Forumu Başkan Yardımcısı Ak Parti Milletvekili Öznur Çalık ve NKG üyeleri katılmışlardır. Avrupa Parlementerler Forumu üyeleri bir yıl önce İstanbul’da Uluslararası Parlemeter Forumunda (ICPD) bir araya gelmişlerdi. Forumun başlıca amacı dünya’da anne ve bebek ölümlerinin önüne geçmek, üreme sağlığı programlarını geliştirmektir.    

Kalkınmanın Geleceğinde Aile Planlamasının yerinin tartışıldığı konferansta birçok ülkeden milletvekileri, akademisyenler ve uzmanlar söz alarak başarılı ülke uygulamalarını paylaştı. Konferans süresince yürütülen verimli tartışmalarla geleceğe yönelik çözüm önerileri geliştirilmeye çalışılacaktır. Üreme sağlığı ve hakları, anne ve çocuk sağlığı konularında küresel bir eylem planı ve fikirbirliğinin oluşturulmasına yönelik olarak iki gün boyunca çeşitli oturumlardan oluşan yoğun bir program takip edildi. Programın ikinci gününde  “10 yıl içinde Türkiye’deki üreme sağlığı politikaları ve kazanımlarımız” hakkında bir konuşma yapan Avrupa Parlementerler Forumu Başkan yardımcısı Öznur Çalık’ın konuşmasında Avrupa Parlementerler Forumu liderliğinde 7 ülkede uygulanan ‘’Parlementer Liderliği Projesinin’’, TBMM NKG önderliğindeki çalışmalarıyla Türkiye’de elde edilen başarılar vurgulandı.  

OECD ülkeleri içinde yükselen, Kırgızistan, Moritanya gibi gelişmekte olan ülkelere finansal destekte bulunan bir ülke olan Türkiye’nin başarı hikayesinin paylaşılması bebek ölümlerinin çok fazla görüldüğü gerek endüstriyel ülkelere gerekse Ortadoğu, Asya ve Afrika’daki kırsal ekonomiye sahip ülkelere örnek teşkil edecektir.    

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 897
Bu Ay : 8043
Toplam : 8043

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom