Civcivler Ölüme Terk Edildi

Malatya’da çöplüğe dökülen civcivlerin konusu Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bildirilerek, şikayet edildi.

Civcivler Ölüme Terk Edildi Malatya Haber

Haytap Hayvan Hakları Federasyon Üyesi ve Malatya Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Filiz Yenier Erdem, “Malatya Belediyesi şehir çöplüğü alanına binlerce civciv kuluçka maliyeti olmasın diye canlı canlı ölüme terk edilmiştir. Çöp alanında hayatını idame ettirmeye çalışan köpeklere suluklar ve gölgelikler yapılması için yer tespiti yaparken, vahşeti Malatya Doğayı Ve Hayvanları Koruma Derneği olarak bizzat yaşadık. Olayın takipçisi olup bu insanlık dışı yapılan bertarafı kimlerin yaptığını takip ettik ve bulduk. İki tavuk firması tarafından civcivlerin çöp alanına boşaltıldığı görüldü” dedi.

Erdem, sadece iki gün daha kuluçka makinelerini çalıştırmak yerine binlerce civcivi çöp alanına, köpeklerin önüne yem olarak atmanın insanlık dışı bir eylem olduğunu belirterek,"Yüzlerce civciv kamyonlar ile boşaltılırken yumurtalarından gününden önce çıkan civcivlerin feryat sesleri halen kulağımızdadır” dedi.
Erdem, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Kümes hayvanlarının üretim çiftliklerinden ve fabrikalarından sorumlu kurum Tarım Bakanlığı'dır. Fabrikalar ve çiftliklerin dışarısında ki ölümlerinden Orman Su İşleri Bakanlığı sorumludur. Zaten onlarca hormonla meydana gelen, daracık alanlarda yetiştirilen ve 21 gün sonunda kesilmek zorunda kalan bu hayvanları bir de böylesine bir vahşete kurban etmek her şeyden önce insanlığımızın ayıbıdır. Bu insanlık dışı bertarafı gerçekleştiren firma ve yetkilileri hakkında soruşturma açılmasını ve gerekli işlemlerin yapılmasını, hangi kişilerin cezalandırıldığının 4982 ve 3071 sayılı kanun gereğince tarafımıza bildirilmesini rica ediyoruz . “

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 388
Bu Ay : 6368
Toplam : 6368

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom