Atık Pil Toplayanlara Hediye Kitap

Atık pil toplayan öğrencilere kitap hediye edildi.

Atık Pil Toplayanlara Hediye Kitap Malatya Eğitim

Malatya merkezi Tecde Mahallesi Cahide Nebioğlu İlkokulu yaklaşık 200 kilo atık pil topladı. Cahide Nebioğlu İlkokulu Aile Birliği Başkan Yardımcısı Ali Yiğit, yaptığı açıklamada, “Okulların açılmasıyla birlikte okul aile birliği olarak aldığımız kararla öğrencilerde kalıcı bir çevre bilincinin yerleşmesi için çeşitli etkinlikler düzenledik. Periyodik olarak her ay bir sınıfa kırtasiye ve kitap hediye ettik” dedi. Yiğit, bu ay ise öğrencilere atık pil toplamadaki başarılarından dolayı kitap hediye ettiklerini belirtti.

Gerek çevre konusunda gerek öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı kazanma noktasında büyük başarı kaydeden Tecde Cahide Nebioğlu Okulu’nun öğretmenlerinden Satı Aslan ise, öğrencilerin çevre bilincini artırmak için çevre köşesi oluşturduklarını ifade edip, periyodik olarak öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için çeşitli etkinlikler düzenlediğini belirtti.

Belediye işbirliği ile düzenlenen ödüllü Atık Pil Toplama yarışında iddialı olduklarını ve bu konuda büyük gayret sarf ettiklerini söyleyen Satı Aslan, gerek çevre bilinci, gerek kitap okuma alışkanlığının öncelikle evlerde başlaması gerektiğini vurguladı. Aslan, evlerinde büyüklerde kitap okuma alışkanlığı olan ailelerin öğrencilerin kitap okuma alışkanlığına daha çabuk adapte olduklarını belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 1018
Bu Ay : 7102
Toplam : 7102

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom