TRT Müzik Radyo Günleri Programı

Malatya İnönü Üniversitesi (İ.Ü) Rektörü Prof. Dr. Çelik, bilim ve teknoloji üretmenin üniversitelerin görevi olduğunu bildirdi.

TRT Müzik Radyo Günleri Programı Malatya Kültür-Sanat

TRT Müzik kanalında her hafta canlı olarak yayınlanan “Radyo Günleri” programı bu defa İ.Ü’de yapıldı. İ. Ü Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İsmail Özdemir, Prof. Dr. Asım Künkül, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Celal Çakan ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Sağer’in yönettiği konserde, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Devlet Konservatuarı öğretim elemanları ve öğrencileri birbirinden güzel eserler seslendirdi. Program boyunca öğrencilerin coşkulu olduğu görüldü.

Prof. Dr. Çelik, yaptığı konuşmada, “İnönü Üniversitesinin güzelliği müzik ile sınırlı değildir, birçok alanda başarılı çalışmalar mevcuttur. Üniversitemiz Turgut Özal Tıp Merkezi, karaciğer naklinde adını dünyaya duyurmuştur. Canlıdan canlıya karaciğer naklinde Avrupa birincisi, dünya ikincisi olduk ancak dünya birincisi olmayı amaçlıyoruz. Tabii ki, tek bir alanda değil, daha birçok alanda bir numara olacağız.”

Bilim ve teknoloji üretmenin üniversitelerin görevi olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Çelik, “Bu noktada, İnönü Üniversitesi sorumluluğunu hakkıyla yerine getirmektedir. Bu çalışmalar huzur ve barış içerisinde, bütün personel ile birlikte aile ortamında gerçekleştirilmektedir” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 431
Bu Ay : 4797
Toplam : 4797

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom