Ampute Takımı'ndan MÜSİAD'a Ziyaret

Ampute Futbol Süper Ligi’nde mücadele eden Malatya Bedensel Engelliler Ampute Futbol Takımı, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesini ziyaret etti.

Ampute Takımı'ndan MÜSİAD'a Ziyaret Malatya Spor

Ampute Futbol Süper Ligi’nde Malatya’yı başarıyla temsil eden Malatya Bedensel Engelliler Ampute Futbol Takımı, MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin’i ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi.

Ziyarette konuşan Malatya Bedensel Engelliler Ampute Futbol Takımı Yönetim Kurulu Üyesi Hepsen Metin, takım olarak yaptıkları sportif faaliyetleri Malatya kamuoyunun yakından tanıması için çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

2007 yılında kurulan Malatya Bedensel Engelliler Ampute Futbol Takımı’nın Ampute Futbol Süper Ligi’nde Malatya’yı temsil ettiğini anımsatan Metin, “Takımımızda forma giyen sporcularımızın büyük çoğunluğu Güneydoğu gazilerimizden oluşuyor. Kulüp olarak hem Malatya sporuna katkı sağlamak hem de engelli arkadaşlarımızın spor ile hayata bağlanmalarını amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda da elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin ise, Malatya Bedensel Engelliler Ampute Futbol Takımı’nın önemli bir görev icra ettiklerini belirterek, “Vatanları uğruna bir uzuvlarını kaybetmiş bireylerimizin böyle bir aktivite ile tekrar hayata tutunmaları, mücadele etmeleri ve daha sonra bu konuda sıkıntı yaşayan engelli bireylere öderlik yapmaları gerçekten çok mutlu edici bir tablo.

Ülkemiz çözüm süreci içerisinde yer alıyor. Bu çözüm sürecine de çok ciddi katkılar yaptığınızı düşünüyorum. Bu ülke için canlarını, uzuvlarını feda eden insanların, bu süreç için helallik vermeleri gerekir. Bu sportif aktiviteler ve yapmış olduğunuz çalışmalarla ben bu süreci desteklediğinize inanıyorum. Bundan dolayı da sizlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 363
Bu Ay : 3007
Toplam : 3007

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom