Öğrencilerde Trafik Bilinci Oluşuyor

Malatya’da Vakıfbank İlköğretim Okulu ve Fırat İlköğretim Okulu öğrencilerine trafik kuralları konusunda bilgiler verildi.

Öğrencilerde Trafik Bilinci Oluşuyor Malatya Eğitim

İnönü Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği 3 sınıf öğrencileri, Hacer Tut ve Hanım Bayram, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında “Trafik Hayattır” konulu bir etkinlik gerçekleştirdi.

Bu kapsamda Malatya Vakıfbank ilköğretim Okulu ve Malatya Fırat ilköğretim Okulu öğrencilerinde trafik bilinci oluşturmak amacıyla, trafik ve trafik levhalarının anlamı, önemi ve trafik kurallarına ilişkin bilgilendirme yapıldı. Çalışmanın ilk haftasında Battalgazi kavşağında gönüllü trafik polisliği yapılarak, öğrencilerle birlikte kontrollü geçiş uygulamaları gerçekleştirildi.

Okulların önünde yer almayan okul yolu levhası ve hız düşürücü kasis yerleştirilmesi için Malatya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Malatya Trafik Şube Müdürlüğü ile iş birliğinde bulunulurken, bu doğrultuda okul yolu levhalarının yerleşimi sağlandı. Proje kapsamında Vakıfbank ilköğretim Okulu ve Fırat İlköğretim Okulu 4 sınıf öğrencileri arasında trafik temalı şiir ve resim yarışması düzenlendi.

Malatya Vakıfbank ilköğretim Okulu’nda, Trafik polisi İbrahim Erdoğan tarafından brifing verilerek proje sona erdi. Brifing sonrasında resim ve şiir dalında 1’inci 2’inci ve 3’üncü olan öğrencilere ödülleri sınıf öğretmenleri tarafından takdim edildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 180
Bu Ay : 2664
Toplam : 2664

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom