Malatya Ekmek Bürosu Kuruldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Emek Bürosu oluşturulurken, başkanlığa Başkanı İl Başkan Yardımcısı Erdal Akkar getirildi.

Malatya Ekmek Bürosu Kuruldu Malatya Haber

CHP Malatya Emek Bürosu kurulması nedeniyle parti binasında Emek Bürosu yönetimiyle birlikte basın açıklaması yapan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanlığı tarafından ilk kez “Malatya Emek Bürosu” kurulmuş ve çalışmalarına başlamıştır. Partimizin Emek Bürosu, başta sendikalar olmak üzere, sivil toplum örgütü temsilcileri, meslek odaları ,emekli örgütleri gibi kuruluşlarla işbirliği yapacak , çalışan kesimin yanı sıra işsiz, engelli,ev kadını, güvencesiz çalışanların da sorunlarına el atacak. Emek büromuz ekonomik, sosyal, siyasal konularda Malatya yerelinde aktif çalışmalar yaparak , bu çalışmaların sonuçlarını parti genel merkezimize sunacaktır” ifadelerini kullandı.

“Emek büromuz; gündelik temizliğe giden kadın işçilerimizden, evine ekmek götüremeyen esnafımıza, sendikalı olmasına izin verilmeyen işçimizden, 65 yaşında bekçilik yapmak zorunda kalan emeklimize kadar tüm ezilenlerin yanında olacaktır. Yıllardır çıkardıkları yasayı bile uygulamaktan aciz yetkililer yüzünden evinden çıkamayan engellilerimizin de her zaman yanında olacak, onların sorunlarını sonuna kadar takip edecektir” diyen Kiraz, şöyle devam etti:

“Emek Bürosu olarak buradan sizlerin aracılığıyla tüm halkımıza sesleniyoruz. Diyoruz ki: Gelin gücünüzü birleştirin. Gelin birleşin ki kimse size dokunamasın. Sivil toplum örgütlerine, sendikalara, odalara, çalışanlara-çalışamayanlara diyoruz ki, gelin sorunlarınızı paylaşalım, sizin gözünüz kulağınız olalım. CHP Malatya Emek Bürosu, aralarında sendikacıların, avukatların, mühendislerin, ev hanımlarının, emeklilerin, işçilerin, öğrencilerin bir araya geldiği 25 kişilik bir ekiple çalışmalarına başlamıştır.”

Kiraz, Emek Büro'sunu ilk faaliyeti olarak 1 Mayısa kitlesel katılımı sağlamak amacıyla çalışmalara başlayacağını kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 747
Bu Ay : 5113
Toplam : 5113

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom