Mustafa Şahin'den Açıklama

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, barış sürecine karşı çıkan ve destek vermeyen partilerin ilk seçimde yok olmaya mahkum olacaklarını ileri sürdü.

Mustafa Şahin'den Açıklama Malatya Haber

Barış sürecine nasıl gelindiğiyle ilgili bilgi veren Şahin, “71 bin terör olayı meydana gelmiş. 21 bin 800 PKK’lı teröristin öldürüldüğü kayıtlarda yer alıyor. 6 bin 500 sivil vatandaşımız, 5 bin 500 asker ve polisimiz şehit edilmiş. Bin 500 köy korucusunu da kirli teröre kurban vermişiz. Toplam 35 bin 576 kişinin terörde hayatlarını kaybettiklerine şahit olmaktayız. 17 bin’den fazla faili meçhuller olmuş. 14 il’de toplam 62 bin 448 hanede 386 bin 360 kişi köylerden şehirlere göç ettirilmek zorunda bırakılmış. 13 bin’e yakın kişi yaralanmış. 20 bin 60 kişi sosyal güvenlik kurumunda terörle mağdur edildiklerinden dolayı devletten maddi destek almışlar” ifadelerini kullandı.

Barış sürecine kolay gelinmediğini, artık silahlarla ve öldürmeyle bir yere varılamayacağının anlaşıldığına dikkat çeken Şahin, “10 yıllık AK Parti iktidarları döneminde demokratik konusunda önemli adımlar atıldı. Daha önce de Habur sendromu diye o dönemi yaşattılar. Daha sonra partimiz boş durmadı. Bölgede huzur ve sükunetin yaşanması için aynı gök kubbe altında yaşayanlar olarak barış süreci başlatıldı. 2002’de iktidara geldiğimizde ülkemizin 3’de 2’sinde olağanüstü hal uygulanıyordu. Yani A’dan Z’ye herkesin bu sürece destek olmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 51
Bu Ay : 786
Toplam : 786

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom