Bakan Ergin'den Düğün Ziyareti

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, danışmanlarından Adnan Boynukara'nın oğlunun Malatya’da düzenlenen düğün törenine katıldı.

Bakan Ergin'den Düğün Ziyareti Malatya Haber

Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in danışmanlarından Adnan Boynukara’nın aynı zamanda Adalet Bakanlığı’nda personel olan oğlu Ömer Faruk Boynukara, hayatını Malatyalı Merve Sağlam ile birleştirdi. Reyyah Düğün Salonu’nda düzenlene düğün törenine Adalet Bakanı Sadullah Ergin de katıldı.

Düğün Kur’an-ı Kerim tilaveti okunması ve dua yapılması ile başladı.

Bakan Ergin, “Genç çiftlerimize ömür boyu mutluluk diliyorum. Allah onları her iki cihanda bahtiyar eylesin. Onlara hayırlı gelecek, hayırlı evlatlar nasip etsin. Bu salonda bulanan tüm anne ve babalara kendi evlatları içinde gönüllerince izdivaç yapmak, yaptırmak nasip etsin diyorum. Bekar kardeşlerimize de aynı şekilde düğünlerini yapmak kısmet olsun. Genç çiftleri tebrik ediyorum” dedi.

Düğün törenine katılan BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de, Bakan Ergin ile birlikte aynı masaya oturdu.

Düğüne, Bakan Ergin ile birlikte Adalet Bakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Malatya Valisi Vasip Şahin, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin, Öznur Çalık ve Cemal Akın, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Cumhuriyet Başsavcısı Muzaffer Sayın, Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Orhan Erdim, Malatya Baro Başkanı Eyüp Kutlubay, Başsavcı Vekilleri Özden Doğan ve Şeyhmus Şat, AK Parti İl Başkan Vekili Hakan Kahtalı ve il yöneticileri, MESOB Başkanı Şevket Keskin ve kalabalık bir topluluk katıldılar.

Bakan Ergin düğünde genç çiftlere takı takarak tebrik etti. 

ADALET BAKANI ERGİN CEZAEVİ VE ADLİYE SARAYI ARSALARINDA İNCELEME YAPTI

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Malatya programı kapsamında Malatya’da yeni yapılacak olan cezaevleri ve yeni adliye sarayının arsalarında inceleme yaparak teknik bilgi aldı.

Bakan Ergin, beraberindeki heyetle birlikte önce Vagon Onarım Fabrikası alanına giderek buradaki arazi üzerinde inceleme yaparak, proje üzerinde teknik bilgi aldı. Bakan Ergin, daha sonra Akçadağ ilçesine geçerek kağıt fabrikası karşısındaki Güzyurdu köyü sınırları içerisinde cezaevi yapılacak arazi üzerinde inceleme yaptı.

Bakan Ergin, bir soru üzerine cezaevlerinin dış güvenliği ile ilgili tasarı hakkında şöyle konuştu: “Tasarı TBMM’de Adalet Komisyonu’nun gündeminde. İnşallah komisyonumuzun ve genel kurulumuzun müsait olduğu bir atmosferde, bir ortamda bu tasarı genel kurula gelecek. Genel Kurulun yoğunluğunun geçmesini bekliyoruz.”

Malatya’da yapılacak cezaevi ve adliye sarayı ile ilgili olarak ise Adalet Bakanı Sadullah Ergin şunları söyledi: “Malatya hızla gelişen bir ilimiz. Çok çabuk büyüdü, halen büyümeye devam ediyor, dışarıdan güç alıyor. Sanayisi de gelişiyor, ticareti de gelişiyor. Bu hızla gelişimini de hesap ederek hem Adliye Sarayı konusunda, hem ceza infaz kurumları konusunda bizim bir planlama yapmamız gerekiyordu.

Daha önce belirlenen yer şehre yakın kalacağı düşüncesi ile tekrar biraz daha orta ve uzun vadeli düşünerek Akçadağ ilçesindeki bölge de bir çalışmamız var. İnşallah kısa bir süre içerisinde alt yapı sorunlarını çözüp burada yeni ceza infaz kurumlarının yapılmasını arzu ediyoruz. Ayrıca, Malatya’nın ihtiyacını karşılayacak, Malatya’ya yakışır Adliye Sarayı’nı da kısa sürede başlatıp hizmete almanın çalışmasını yapıyoruz.”

Adalet Bakanı Sadullah Ergin beraberindeki heyetle daha sonra Adliye Sarayı’nın yapılacağı Beylerderesi’nin yanındaki Özel İdare’ye ait arazide inceleme gerçekleştirdi. Bakan Ergin’e, Malatya’daki hakim ve savcıların kalacağı lojmanlarla ilgili sıkıntı aktarılarak yeni bir lojman yaptırılması hususunda yardım istendi.

Araziler üzerindeki incelemelerini tamamlayan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, şehir merkezine geçerek Sümer Park’da bir kafede bir süre dinlendi. Bakan Ergin, öğle namazı vaktinde Yeni Cami’ye geçerek, burada cemaatle birlikte namazını kıldı. Bakan Ergin’e cami çıkışında vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in gezi ve incelemelerine Malatya Valisi Vasip Şahin, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin, Öznur Çalık ve Cemal Akın, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Cumhuriyet Başsavcısı Muzaffer Sayın, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Orhan Erdim, Başsavcı Vekilleri Özden Doğan ve Şeyhmus Şat, AK Parti İl Başkan Vekili Hakan Kahtalı ve il yöneticileri eşlik etti. Bakan Ergin, Malatya programını tamamlayarak uçakla ayrıldı.

ADALET BAKANI ERGİN, KAPTAJ TESİSLERİNİ GEZDİ

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Malatya'nın içme suyunu karşılayan Kaptaj tesislerini gezdi.
Malatya’ya 1 günlük program yapan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Yeşilyurt ilçesinin Gündüzbey beldesindeki Malatya'nın içme suyunu karşılaşan Kaptaj tesislerine giderek, burada bir süre inceleme yaparak bilgi aldı. Bakan Ergin, içme suyunun çıktığı noktaya da giderek, bir süre kaynak suyunu gözlemledi.

Bakan Ergin’e gezi sonrasında Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından kayısı hediye edildi.

Bakan Ergin’e Malatya Valisi Vasip Şahin, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin, Öznur Çalık ve Cemal Akın, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Cumhuriyet Başsavcısı Muzaffer Sayın, Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Orhan Erdim, Malatya Baro Başkanı Eyüp Kutlubay, Başsavcı Vekilleri Özden Doğan ve Şeyhmus Şat, AK Parti İl Başkan Vekili Hakan Kahtalı ve il yöneticileri eşlik ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 11
Bu Ay : 7157
Toplam : 7157

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom