“Değişen Dünyada Aile” Sempozyumu

Malatya’da iki gün süren “Değişen Dünyada Aile” konulu sempozyum sona erdi.

“Değişen Dünyada Aile” Sempozyumu Malatya Haber

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Malatya Belediyesi ile Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Derneği (BİLSAM) ortaklığında düzenlenen sempozyumda, aile kurumu her yönüyle değerlendirildi.

Ramada Plaza Altın Kayısı Otel’de dün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in de katılımı ile başlayan ve bugün sona eren sempozyumla ilgili bilgi veren BİLSAM Başkanı İnönü Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr. İbrahim Gezer, 19-20 Nisan tarihlerinde 3 ayrı salonda toplam 11 farklı oturumda gerçekleştirilen bu sempozyum ile toplumsal sorunların çözümüne önemli bir konumda olan aile kurumunun farklı yönleriyle ele alındığını bildirdi. 21 farklı üniversite ile kurum ve kuruluşlardan 61 bilim insanının katıldığı sempozyumun oldukça verimli geçtiğini bildiren Gezer, “İki gün boyunca sosyal hayatta aile, aile içi şiddet, aile ve yoksulluk, aile ve eğitim, gelenek ve aile olarak 11 oturum gerçekleştirildi. Amacımız, son yıllarda yaşanan sorunlar konusunda daha üst düzey katkı sağlamayı amaçladık” ifadelerini kullandı.

Malatya İnönü Üniversitesi öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Vehbi Beyhan ise, sempozyumda yaptığı konuşmadan sonra soruları da cevaplandırdı.

İzleyicilerden gelen sorular karşısında TV dizilerini değerlendiren Bayhan, “Hürrem Sultan” dizisiyle ilgili “Niye yasaklanmıyor diye sorular yöneltildi. Bence yasaklanmamalı. Sayın Başbakan da tenkit etti ve Hürrem başını örtmeye ve namaz kılmaya başladı. Karadayı dizisi de önemli bir dizidir. Ancak Türkiye’de mahkemelere güven düşük olması nedeniyle bu gerçeklerle yaşıyoruz” şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 300
Bu Ay : 1829
Toplam : 1829

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom