Şeker Kanun Değişiklik Tasarısına Tepki

Türkiye Şeker Sanayi İşçileri (Şeker-İş) Sendikası Malatya Şubesi, “Şeker Kanunu’nda Değişiklik Tasarısı”na tepki gösterdi.

Şeker Kanun Değişiklik Tasarısına Tepki Malatya Ekonomi

Malatya Şeker Fabrikası’nda, öğlen arasında sendika üyesi işçiler, “Şeker Kanunu’nda Değişiklik Tasarısı” ile ilgili açıklamada bulundu.

İşçiler adına açıklamada bulunan Şeker-İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat, “Doğrudan veya dolaylı olarak 2 milyon kişiye istihdam sağlaması gibi hususlar göz önünde bulundurulduğunda, şeker pancarı tarımı ve pancar şekeri üretiminin sürdürülebilirliğinin ülkemiz açısından taşıdığı önem göz ardı edilemez” dedi.

Murat, “Şeker Kanunu’nda Değişiklik Tasarısı”nın sorunları çözmeyeceği gibi aleyhlerinde olduğunu savunarak, “İnsanına ve ülkesine duyduğu sorumluluk gereği sektör adına yeri geldiğinde tek başına da olsa mücadeleden yılmayan Şeker-İş Sendikası, özelleştirme ihalelerinin, Özelleştirme Yüksek Kurulu kararıyla iptal edilmesi sonrasında geleceğe dair umutlar beslemekteyken, kamuoyuna gelen Şeker Kanunu Tasarısı ile milyonları bulan pancar ailesini sarsmıştır. Bu tasarı yasalaştığı gün milyonların umudunu bağladığı pancar tarımı karanlığa gömülecektir” dedi.

Tasarıyla ilgili milletvekillerinden destek beklediklerini ifade eden Murat, şunları söyledi:
“Şeker-İş sendikası pancar ekim alanları, fabrikaları, üreticileri ve işçilerin yoğun olduğu bölgelerin meclisteki temsilcileri milletvekillerinin şeker konusunda hassasiyet ve samimiyetlerinin bilincindedir.

Yöre milletvekillerinin, kendi insanlarının aleyhine bir mantıkla hazırlanan bir tasarıya onay vermeyeceklerinden emin olmakla beraber, sendikamız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da inandığı doğruları ısrar ve inatla anlatmaya devam edecektir. Tasarının bu haliyle yasalaşmaması için her türlü meşru girişimde bulunacağız.”

Murat, şeker sanayisine uzun yıllar hizmet veren geçici işçilere kadro verilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 288
Bu Ay : 8347
Toplam : 8347

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom