Vali Kalkan Kariyer Günlerine Katıldı

Artvin Valisi Necmettin Kalkan, Memleketi Battalgazi'de Anadolu Lisesi Kariyer Günleri Programına katılarak, liseli öğrencilere tavsiye ve önerilerde bulundu.

Vali Kalkan Kariyer Günlerine Katıldı Malatya Haber

Battalgazi Anadolu Lisesi Kariyer Günleri Projesi kapsamında yapılan programın, bu ayki konuğu aslen Malatya Battalgazili olan, Artvin Valisi  Necmettin KALKAN oldu.

Kervansaray Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen Kariyer Günleri Programına, Artvin Valisi, Hemşehrimiz Necmettin KALKAN’ın yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet BULUT, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Numan ÖRNEK, Battalgazi Kaymakamı Asalet KARABULUT, Battalgazi Belediye Başkan Vekili Mehmet KARABAY, Battalgazi Sağlık Grup Başkanı, Malatya Tabip Odası Başkanı Ali YALÇIN ve Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet SARICI ve Battalgazi SYDV Müdürü Adnan FIRAT katıldı.

Battalgazi Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa ADIGÜZEL; Gençlerimizin meslek seçimi konusunda ikilemde kaldıkları ve doğru karar veremedikleri gerçeğinden hareketle, doğru tercih edilmemiş bir meslek grubunda çalışmak da iş verimini olumsuz yönde etkilemekte ve bireyin iş ortamında mutsuz olmasını beraberinde getirmektedir dedi. Bu programlarla, Meslek seçimi konusunda öğrencilerimize yardımcı olmak, Mesleklerin tanıtımını sağlamak, gençlerin bireysel yeteneklerinin, kişisel özelliklerinin farkındalığını sağlayarak, seçecekleri meslek grubunun kendi yapılarına uygun olanını tercih etmelerini sağlamak ve kendi alanında başarılı olmuş meslek grubu temsilcilerinin okulda öğrencilerimizle buluşturularak, bu insanların tecrübe ve birikimlerinin canlı olarak öğrencilere yansıtılmasını sağlamak olduğunu söyledi. Kariyer Günleri Programlarının aylık olarak devam edeceğini belirtti.

Kervansaray Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen Söyleşi Programına Battalgazi Anadolu Lisesi, Battalgazi Lisesi ve Battalgazi Anadolu İHL öğrencileri katıldı. Programın açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet SARICI yaptı. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü, Battalgazi Anadolu Lisesinin düzenlemiş olduğu Kariyer Günleri programına katılımlarından dolayı Sayın Valimize teşekkür ederek, bu tür programların, gençlerimizin meslek seçimlerinde doğru kararlar alabilmeleri noktasında ciddi katkılar sağladığını belirtti. Battalgazi Kaymakamı Asalet KARABULUT ise konuşmasında; gençlerin bu ülkenin geleceği olduğunu, bu itibarla eğitimin en önemli unsur olduğunu belirterek, gençlerin eğitimi konusunda yapılacak her türlü çalışmayı önemsediklerini ve desteklediklerini belirtti.

Programda, Artvin Valisi Necmettin KALKAN, kendi eğitim hayatından bahsederek, öğrencilik yıllarında yaşamış oldukları sıkıntı ve anılarından bahsederek, gençlerin özellikle büyüklerinin tavsiyelerine dikkat etmeleri gerektiğini, çünkü onların kendileri hakkında asla kötü düşünmediklerini vurgulayarak, başarılı olmanın tek yolunun ise çok çalışmak olduğunu belirtti. Gençlerin sorularını yanıtlayan KALKAN, gençlere; Zamanı iyi değerlendirmeleri, teknolojik imkanlardan sınırlı olarak sadece eğitim için yararlanmaları, az TV izlemeleri, herkesin kendine bir hedef koyması ve bu hedefi gerçekleştirecek adımlar atmalarını, her şeyden önce kişiliklerini kaybetmeden, her bireyin kendi kişilik ve şahsiyeti ile varolması gerektiğini belirten tavsiyelerde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 161
Bu Ay : 8220
Toplam : 8220

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom