Chen'den MTSO'ya Ziyaret

Tayvan Ankara Büyükelçisi James C.H. Chen, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç’u (MTSO) ziyaret etti. Ziyarette, ticari ilişkilerin arttırılması temenni edildi.

Chen'den MTSO'ya Ziyaret Malatya Haber

Ziyarette konuşan MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, iki organize sanayi bölgesinde 265 fabrikada 17 bin kişinin çalıştığını, organize sanayi bölgesinde tekstil ve gıda ağırlıklı fabrikalar bulunduğunu bildirdi. Malatya’nın dünyaca meşhur kuru kayısısının yaklaşık 100 ülkeye ihraç edildiğiğni, yılda 350 milyon dolar döviz girdisi sağlandığını söyleyen Erkoç, kayısıdaki ihracat miktarını 600 milyon dolarlara çıkarmak için çaba gösterdiklerini vurguladı. Ertoç, “Malatya ile Tayvan iş adamlarını buluşturup, ortak yatırıma girme noktasında da çalışma yapabiliriz” ifadelerini kullandı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin de yaptığı kısa konuşmada, Türkiye’nin 2023 yılı hedefinde dünyanın ekonomisi en iyi olan 10 ülke arasına girmek istediklerini belirterek, “Tayvan ile yıllık 2,3 milyar dolarlık ticari hacmin en az iki katına çıkarılması gerekir. Gerek Ticaret ve Sanayi Odası ve gerekse MÜSİAD olarak iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin daha da arttırılması için çaba göstereceğiz” dedi.

Tayvan Ankara Büyükelçisi James C.H. Chen ise, Malatya Tarım ve Hayvancılık Fuarı için eşiyle Malatya’ya geldiğini ifade ederek, “Ticaret ve Sanayi Odası ‘nı ziyaret ettim. Haziran ayında ülkemizde düzenlenecek gıda fuarına davet etmek istedim. İki ülkenin birbirine uzak olması nedeniyle birbirimizi fazla tanımıyoruz. Karşılıklı işbirliğini arttırmak için üzerimize düşeni yapmalıyız. Ticareti en iyi noktaya taşımak için öncülük yapmak istiyoruz. Ülkemizde düzenlenecek gıda fuarında kayısınızı daha profesyonel olarak tanıtabilirsiniz" diye konuştu.

MTSO Başkanı Erkoç, Tayvan Ankara Büyükelçisi James C.H. Chen’e tepside kuru kayısı hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 300
Bu Ay : 1829
Toplam : 1829

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom