Bu Benim Eserim Bölge Sergisi Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve TUBİTAK işbirliği ile gerçekleştirilen “Bu Benim Eserim” proje yarışması kapsamında Malatya Bölge Sergisi açıldı.

Bu Benim Eserim Bölge Sergisi Açıldı Malatya Kültür-Sanat

Remark Otel’de gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan Malatya Vali Yardımcısı Abdullah Abid Öztoprak, öğrencileri ve proje koordinatörü öğretmenleri yaptıkları çalışmalardan dolayı kutladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ise, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve TÜBİTAK işbirliğinde serginin gerçekleştirildiğini kaydederek, “Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve TUBİTAK işbirliği ile gerçekleştirilen “Bu Benim Eserim” proje yarışması, Bakanlığına bağlı ilköğretim okullarının 6, 7 ve 8’nci sınıflarına yönelik olarak gerçekleştirilmekte, Matematik ve Fen Bilimleri alanlarını kapsamaktadır.

Bu yıl 8'cisi yapılan yarışmanın Türkiye genelindeki 12 bölge merkezinden biri Malatya. Malatya Bölge Merkezine bağlı iller Adıyaman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Mardin, Şanlıurfa ve Tunceli’den oluşuyor. 2012-2013 Eğitim öğretim yılında Malatya Bölge Merkezine bağlı 8 ilden katılan toplam 4 bin 253 projeden İl Çalışma Gruplarınca ilk eleme sonucunda bin 185 proje Bölge Çalışma Grubuna, Bölge Çalışma Grubunca ikinci eleme sonucunda belirlenen 300 proje de Bölge Bilim Kuruluna gönderilmiş ve Bölge Bilim Kurulu da, Adıyaman’dan 8, Bingöl’den 8, Diyarbakır’dan 8, Elazığ’dan 17, Malatya’dan 21, Mardin’den 8, Şanlıurfa’dan 17, Tunceli’den 3 proje olmak üzere toplam 90 projenin bölge sergisinde 2 gün yarışmasına karar vermiştir. Bilim Kurulu tarafından dereceye girmeye değer görülen 9 proje, Ankara'daki final yarışmasına katılmaya hak kazanacak” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirildi. Öğrenciler, yaptıkları projelerle ilgili katılımcılara detaylı bilgiler aktardı. 

EN ÇOK PROJE MALATYA’DAN GELDİ

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile yapılan “Bu Benim Eserim” Malatya Bölge Sergisi'nde en çok projenin Malatya’dan olduğu bildirildi.

Malatya’dan bölge sergisine 21 projenin katıldığı kaydedilirken, bu projelerin 5’inin Özel Malatya Bilim Ortaokuluna ait olduğu ifade edildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Özel Bilim İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Ali Seydi Yılmaz, “Özel Malatya Bilim Ortaokulu olarak, Doğu Anadolu’daki “Bu Benim Eserim” projesinde yapılan çalışmalar sonucunda 15 projeyle il değerlendirmelerine katıldık. Neticede 5 projeyle, Doğu Anadolu’da projesi en çok sergiye çıkan okul olarak bölge sergisine katıldık. 10 öğrencimiz ile projelerde yer alıyoruz” dedi.

Yılmaz, Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki okullar arasında en çok projesi kabul edilen okul olduklarını kaydederek, “Bölge değerlendirmesinde; “Eğrelti Otum Toprakla Dost”, “Balığım Hangi Işık Rengini Seviyor”, “Doğal Koruyucum Kefir ve Tarçın Yağı”, “Acı Badem ve Kayısı Yağım Neler Yaptı”, “Ne Kadar Midye O Kadar Su” projelerimiz bölge değerlendirmesinde dereceye girdi. Bu projelerin hazırlanmasında emeği geçen Fen Bilgisi Öğretmenimiz Özlem Baydoğan ve proje sahibi öğrencilerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Yılmaz, bölgeden çıkarak ulusal bir noktaya gelmeyi amaçladıklarını da sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 672
Bu Ay : 7469
Toplam : 7469

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom