10 Şahsiyet 10 Değer Projesi

Kentin kültürel mirasını, Malatyalı ünlü simaların hayatlarını ve eserlerini tanıtmak, amacıyla “10 Şahsiyet 10 Değer” projesi kapsamında sunumlar yapılmaya başlandığı bildirildi.

10 Şahsiyet 10 Değer Projesi Malatya Haber

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri tarafından Fethi Gemuhluoğlu Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerine yönelik düzenlenen ilk sunumda, Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Akyıldız, proje hakkında kısa bilgi verdi.

Amaçlarının Malatya’da sosyal, kültürel, siyasal anlamda kendilerinden bahsettiren isimleri gençlere tanıtmak olduğunu söyleyen Akyıldız, “Malatya da yaşayan gençler Fahri Kayahan’ı bir bulvar adı, Niyazi Mısri’yi bir cami adı, Fethi Gemuhluoğlu ismini ise bir okul adı olarak biliyor. Bu tablo karşısında bizler Gençlik Meclisi olarak duyarsız kalamadık ve Malatya da olduğu gibi ülke genelinde kendinden söz ettiren isimleri gençlere anlatmak istedik” dedi.

Akyıldız, program kapsamında Gençlik Meclisi üyelerinin ele alacağı şahsiyet ve değerlerin; Battalgazi/Kahramanlık, Niyazi Mısri/Adalet, Eflatun Cem Güney/Sevgi, Fahri Kayahan/Sanat, Hamit Fendoğlu/Yiğitlik, Fethi Gemuhluoğlu/Dostluk, Asım Orhan Barut/İlim, Eşref Bitlis/Azim ve Cesaret, İsmet İnönü/Nezaket, Turgut Özal/Tecrübe ve Hizmet olarak anlatacaklarını belirtti.

Gençlik Meclisi üyelerinden Çiğdem Akıncı ve Erhan Şahin’in slaytlar eşliğinde yaptıkları sunumları dinleyen öğrenciler ve okul idarecileri, projeden memnun kaldıklarını ifade ettiler.

Bu arada, Malatya Kent Konseyi tarafından hazırlanan ve Malatyalı 44 ünlü şahsiyetin anlatıldığı “İz Bırakanlar” kitabı da program kapsamında ziyaret edilen okulların kütüphanelerine hediye ediliyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 205
Bu Ay : 2849
Toplam : 2849

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom