Dere Yataklarına Büz Döşendi

Malatya İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri ekipleri baharın gelmesi ile birlikte dere yataklarından geçen yollara büz boru döşedi.

Dere Yataklarına Büz Döşendi Malatya İlçe

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet İşdoğru, Arguvan İl Genel Meclisi Üyeleri Mustafa Mengüç, Naki Düzova Arguvan İlçesi kırsalında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, ”’İsa köyünde stabilize çalışmalarımız devam ediyor. Şuan Morhama köyünde bulunmaktayız. Stabilizesini yaptık. Arguvan ilçemizin Balıkçılar, Bozburun, Taşrenk köyümüzde de stabilize çalışmaları bitti. Şuanda Asağısülmenli ,Alhasuşağı Köyü, Yukarısülmenli ve bu köye bağlı Adatepe, Tarlacık, Asar mezralarında stabilize devam ediyor.

Kuluncak, Arapgir, Kale, Hekimhan ilçelerimiz köyleri ve mezralarında stabilize çalışmalarımız var. Daha sonra program dahilinde diğer ilçelerimizde çalışmalarımız başlayacak’’ ifadelerini kullandı.
Arguvan İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Mengüç ise, “Burada yaşayan vatandaşlar kışın ve baharda derenin taşmasından dolayı ulaşım zorluğu çekmekteydiler.

Dere yatağına 160'lık büz döşendi. İlçe köylerinde ve mezralarda stabilize çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca Güvercinlik Göleti'nin ıslahı için DSİ'ye devredilmesi için çalışıyoruz. Kapalı devre sulama sitemi kurulursa, çok faydalı olacak. Bu çalışmada vatandaşın hizmetine sunulacak’’dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom