Korkunç Sırrı Ortaya Çıktı

Naziler’in yıllar önce güneşi bir silah olarak kullanmaya çalıştıkları ortaya çıktı.

Korkunç Sırrı Ortaya Çıktı Dünya

Life dergisindeki makalenin yıllar sonra tekrar gün yüzüne çıkması ile tartışılmaya başlanan plana göre, Naziler’in yıllar evvel güneş silahı ile şehirleri uzaydan kavurmayı amaçladığı belirtildi. Büyük uzay aynası ile dünya üzerindeki güneş ışınlarını yoğunlaştırmayı planlayan Naziler’in düşman şehirleri ya da okyanusun belirli bir parçasını yakmak için böyle bir plan yaptıkları ifade edildi. Büyük ve uzun aynaları kullanarak güneşi hedefe tutmayı planlayan Naziler’in büyüteçle güneş yardımıyla kağıtların yakılması gibi şehirleri yakmayı planladıkları belirtildi.

1945 yılında yayınlanan Life dergisinde yer alan makalede, ABD ordusu teknik uzmanlarının Alman bilim adamlarının güneş silahı yapmayı planlamasını şaşkınlıkla karşıladıkları ifade ediliyor. Bu düşünceyi ise ünlü roket bilimcisi Hermann Oberth’ın 1923 yılında ortaya attığı ve 3 milyon mark maliyetli ve 15 yılda üretilebilecek bu silahla aslında asıl amacın insanlara güneş ışığı sağlamak olduğu belirtiliyor. Fakat daha sonra bunu nihai silah olarak nitelendiren Oberth, “Benim uzay aynam aynı el aynasına benzer. Küçük çocukların sınıflarında güneş ışığını tavana yansıtmaları gibi. Fakat aniden öğretmenin yüzünde parlayan ışık tatsız olaylara sebebiyet verebilir” demişti.

1945 yılında Almanya savaşı kaybedince rakip müttefiklerin belgeleri ele geçirdiği ve belgelere göre Naziler’in 22 bin 236 mil yüksekliğe ayna silahı yapmaya çalıştıkları ifade edildi. Uzun aradan sonra ABD askeri uzmanları tarafından yeniden tartışılmaya başlanan bu icat aslında sadece Almanlar’ın planı da değildi. 1999 yılında Ruslar da, kış aylarında Dünya’ya güneş ışınlarını yansıtmak için bir ayna kullanma planı olduğunu ifade etmişti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 301
Bu Ay : 819
Toplam : 819

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom