Niyazi Mısri Haftası Etkinlikleri

Malatya Kent Konseyi ve Malatya Belediyesi’nin birlikte düzenlediği 16-22 Mart Niyazi Mısri Haftası etkinlikleri devam ediyor.

Niyazi Mısri Haftası Etkinlikleri Malatya Kültür-Sanat

Geçtiğimiz günlerde postane önündeki çeşmede vatandaşlara ikram edilen Niyazi Şerbetinin ardından, Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisesi, Eşref Bitlis Anadolu Lisesi ve Fethi Gemuhluoğlu Anadolu Öğretmen Liselerindeki öğrencilere Niyazi Mısri’nin hayatını konu alan “Bukağı” kitabı takdim edildi.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Kent Konseyi Niyazi Mısri Çalışma Grubu Temsilcisi Bülent Sekmen tarafından dağıtılan kitaplar okul idarecileri ve öğrenciler tarafından memnuniyet ile karşılandı.

Amacımız Malatyalı Değerleri Malatyalılara Tanıtmak

Öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Malatyalılar için Niyazi Mısri’nin öneminden bahsederek, “ Mevlana Konya için ne kadar önemli ise Niyazi Mısri’de Malatya için o kadar önemli bir portredir” dedi. ABD ‘de Mevlana’dan sonra Niyazi Mısri’nin tanınan ikinci isim olduğunu, yalnız Malatyalıların Mısri’yi yeterince tanımadığını söyleyen Yıldırım, Kent Konseyi olarak amaçlarının Malatya ile ilgili değerleri Malatyalılara tanıtmak ve onların sahip çıkmasını sağlamak olduğunu dile getirdi.

Niyazi Mısri’yi anlatan onlarca kitabın olduğunu yalnız bunlardan Emine Işınsu’nun kaleme almış olduğu “ Bukağı” kitabının etkileyici olduğunu söyleyen Yıldırım, “Bu kitap da aşkın edepli bir şekilde nasıl anlatıldığını ve aşkın nasıl ilahi aşka dönüştüğünü göreceksiniz” dedi.
Niyazi Mısri Çalışma Grubu Temsilcisi Bülent Sekmen öğrencilere Niyazi Mısri’nin hayatı hakkında kısa bir bilgilendirme yaparak, Niyazi Mısri’nin hayatını ilime adayan bir şahsiyet olduğunu ve öğrendiklerini de insanlara anlatmaya çalışmış mümtaz bir kişilik olduğunu vurguladı.

En İyi Özete Tablet Bilgisayar

Malatya Belediyesi ile birlikte Niyazi Mısri Haftasına yönelik çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyleyen Sekmen, bu çalışmalar kapsamında öğrencilere dağıtılan Bukağı kitabının en iyi özetini 5 Nisan’a kadar çıkaran öğrenciler arasında yapılacak değerlendirme sonuncunda her okuldan birinci gelen öğrenciye tablet bilgisayar ve çeşitli hediyeler vereceklerini söyledi.

Sekmen, Niyazi Mısri Haftası münasebeti ile düzenlenen etkinliklerde kendilerine destek olan Malatya Belediye Başkan’ı Ahmet Çakır’a ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a teşekkür etti.

Niyazi Mısri Lisesi Müdürü Abdulkadir Çolak, Eşref Bitlis Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Osman Güllü ve Fethi Gemuhluoğlu Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Hüseyin Kara, düzenlenen programdan duydukları memnuniyeti dile getirerek Belediye Başkan’ı Ahmet Çakır’a ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a Malatyalı değerlerin Malatyalılara anlatılması konusundaki çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.

Konferans ve Niyazi Mısri İlahileri Programı

Genel Sekreterlikten yapılan açıklamaya göre Niyazi Mısri Haftası münasebeti ile 22 Mart Cuma günü saat 14.00’da Halk Eğitim Salonunda Tarihçi Yazar Orhan Tuğrulca’nın sunumu ile “Bilgenin Sofrası” konferansı ve İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Yrd. Doç. Ramazan Kamiloğlu ve ekibi tarafından Niyazi Mısri’nin eserlerinin seslendirileceği ilahi dinletisi yapılacağı belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 733
Bu Ay : 5927
Toplam : 5927

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom