Türkiye Memnun

Türkiye, Ghassan Hitto’nun geçici hükümetin Başbakanı olarak seçilmesini memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

Türkiye Memnun Dünya

Dışişleri Bakanlığı, Suriye Muhalefet ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu’nun (SMDK) 18-19 Mart 2013 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen toplantılar neticesinde geçici hükümet kurma yönünde karar almasını ve Ghassan Hitto’nun geçici hükümetin Başbakanı olarak seçilmesini memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Suriye Muhalefet ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu’nun 18-19 Mart 2013 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen toplantılar neticesinde geçici hükümet kurma yönünde karar almasını ve Ghassan Hitto’nun geçici hükümetin Başbakanı olarak seçilmesini memnuniyetle karşılıyoruz. Sözkonusu karar, Arap Ligi’nin 6 Mart 2013 tarihinde Kahire’de gerçekleştirilen Dışişleri Bakanları Konseyi Olağan Toplantısı'nda başlatmış olduğu açılım doğrultusunda, Suriye Ulusal Koalisyonu’nun Suriye halkının yegane meşru temsilcisi olarak Suriye’ye sahip çıkma konusunda ortaya koyduğu duyarlılık ve kararlılığın somut bir göstergesini teşkil etmektedir. Geçici hükümetin, Suriye’de her geçen gün daha da vahim bir boyut kazanan rejimin mezalimi karşısında, Suriye halkının meşru taleplerinin ve acil ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik mücadelede başarılı olacağına inancımız tamdır.

Suriye Muhalefet ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu’nu ileriye doğru attığı bu anlamlı adımdan dolayı tebrik ediyor, Suriye halkının özgürlük ve demokrasi mücadelesinde önemli görevler üstlenecek geçici hükümete başarılar diliyoruz."  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 589
Bu Ay : 5479
Toplam : 5479

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom