Oğlu Sinan'ı Bunun İçin Getirmiş

'Biz değil miydik Projesi' kapsamında, 81 ilde yaşayan, şehit ve gazilerin torunları Çanakkale'de bir araya geldi.

Oğlu Sinan'ı Bunun İçin Getirmiş Türkiye-Dünya

 Çanakkale Savaşlarının 98. yıldönümünde, 81 ilden Çanakkale’ye gelen şehit ve gazilerin torunları, Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna’yla bir araya geldi. 8 yaşındaki çocuğun okuttuğu dua, katılanları gözyaşlarına boğdu.

Çanakkale Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirdiği 'Biz değil miydik Projesi' kapsamında, 81 ilde yaşayan, şehit ve gazilerin torunları Çanakkale'de bir araya geldi. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98'nci Yıldönümü etkinliklerine katılmak üzere Çanakkale’ye gelen, şehit ve gazi torunları, Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna’yla görüştü. Şehit ve Gazi torunlarını ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Vali Tuna, “Şehitlerimizin aziz hatıralarına yakışır şekilde bugün ve bundan sonra da bu ülkede yaşayan, etnik kökeni ne olursa olsu bizim insanımızın burada Çanakkale'de buluşması ve geleceği birlikte inşa etmesi, beraberlik ve kardeşlik mesajları vermesi bizim için çok önemlidir” dedi.

Törenler için Şanlıurfa'dan Çanakkale'ye gelen 63 yaşındaki Mehmet Emin İlhan'ın konuşması katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı. İlhan, “Birkaç yıl önce Çanakkale'ye geldiğimde, Şehitlikleri ziyaret etmeye korktum. Bir şehitten 'Sizin aranızda böyle nifaklar olsun diye mi biz can verdik' diye ses gelebilir diye korktum. Ancak bugün Allah'a şükürler olsun, Şeyhan Aşireti'den bir grup olarak Çanakkale'deyiz.

Bu birliği çocuklarımızın zihnine zerk etmek için oğlum Sinan'ı da getirdim” dedi. 8 yaşındaki Sinan İlhan, Çanakkale şehitleri için Fatiha okudu. Duaya tüm şehit yakınları da eşlik etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 452
Bu Ay : 6432
Toplam : 6432

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom