Şehit Ailelerinden Belediyeye Ziyaret

18 Mart Şehitler Günü nedeniyle, şehit yakını ve gazi dernekleri tarafından Malatya Belediyesi’ne toplu ziyaret yapıldı.

Şehit Ailelerinden Belediyeye Ziyaret Malatya Haber

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şube Başkanı Bayram Akdemir, Önce Vatan Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Muharrem Kıbrıs, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Duran Şahin ve Emniyet Teşkilatı Şehit Aileleri Derneği Başkanı Sıddık Selçuk, Malatya Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın başka bir programda bulunmasından dolayı Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu’nun ağırladığı heyet, şehitleri rahmetle andıklarını belirterek, bir daha böyle acıların yaşanmamasını temenni ettiler.

Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Duran Şahin, “Çanakkale ve Şehitler Haftası dolayısıyla siz değerli idarecilerimizi ziyaret ediyoruz. Şehitlerimizi yad etmek, geçmişimize sahip çıkmak adına ne yapsak azdır. Bu anlamda sizlerle beraber olmak bizler için ayrıcalıktır. Bu vesileyle bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

Önce Vatan Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Muharrem Kıbrıs da “Aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Bu vatan için şehit olan şehitlerimizin temsilcileri olarak bizlere daima destek olduğunuz için sizlere teşekkür ediyoruz. Bugün hepimizin acılı bir günü olup, bir daha böyle acılar yaşatmamasını Cenabı Allah’tan temenni eylerim” diye konuştu.

Emniyet Teşkilatı Şehit Aileleri Derneği Başkanı Sıddık Selçuk ise “Cenab-ı Allah bir daha kimseye böyle acılar göstermesin. Bu vatanımızı Cenab-ı Allah korusun. İnşallah bu terör olayı da kısa zamanda biter. Diğer anneler de ağlamasın” şeklinde konuştu.

Mukaddes bütün değerlerimiz için canını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle yad ettiğini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, “Şehitlik, bir haftaya sığdırılamayacak kadar önemli bir olay. Asırlar boyunca verilen mücadeleler sonucu, biz bu topraklar üzerinde, bu vatanda yaşıyoruz. Bu ruhu hep diri tutmalıyız” dedi.

Mumcu, bir yandan şehitlerimizi yad ederken bir yandan da sosyal anlamda geçmişteki nefis ve nesil muhasebesini günümüze taşıyabilmemiz gerektiğini de belirterek şöyle konuştu: 

“Şehitlerimiz, bu toprakları bizlere bırakma adına şehadet mertebesine erişmişler. Bu şuuru ve bu bilinci bizler de bugün, yarın ve kıyamete kadar zinde tutmalıyız diye düşünüyorum. O anlamda biz Malatya Belediyesi olarak şehit yakınları ve aileleri için üzerimize düşen tüm vazifeleri yerine getirmekle kendimizi sorumlu görüyoruz. Zaman zaman derneklerimizin bir takım projelerine katkı sunmaya çalışıyoruz.

Bu hayattan vazgeçerek, su içer gibi şerbet içer gibi şehadet mertebesine erişmiş neslin manasını ve anlamını esas olarak günümüze taşımakla mükellef olmalıyız diye düşünüyorum. Allah bizlere daha acı günler göstermesin. İnşallah bundan böyle kıyamete kadar kardeşçe, dostça, barışçı bir ortamda, insan hak ve özgürlüklerine saygılı; gelişmiş, sosyal ve ekonomik olarak kendini ispat etmiş bir ülkede birlik ve beraberlik içerisinde yaşamaya devam ederiz.”  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom