MADEP Projesi Ödül Töreni

Malatya Valiliği, Malatya Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütülen Malatya Değerler Eğitimi Projesi (MADEP) ödül töreni gerçekleştirildi.

MADEP Projesi Ödül Töreni Malatya Haber

Halk Eğitim Merkez Konferans Salonunda gerçekleştirilen törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, “Yaptığımız ortak çalışma neticesinde okullarımız duyarlılığı ve öğrencilerimizin hassasiyeti neticesinde projemiz ilgi görmüş yapılan çalışmalar bizi memnun etmiştir.

Proje kapsamında bu yıl duygudaşlık kavramı enine boyuna tartışıldı, 2 kavram olarak da duygudaşlık saygı ve öz saygı konuları işlendi. Biz her ay velileri de yapılacak çalışma ve etkinlikler öncesi ilgili konuda mektuplar yollayarak bilgilendiriyoruz. Mektup ile velilerimizi de eğitmiş oluyoruz. Yine 2 ay aralıkla değerlendirme yapıyoruz ve 2 ayın sonunda derece yapan okullarımıza onları onure etmek açısından ödüllendiriyoruz. Bu gün 3 anaokulu, 3 ilkokul ve 3 ortaokulumuza Plaket sunuyoruz ben buradan proje yürütücüsü ortaklarımıza ve okullarımıza veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum onlar bu kavramları yaşayarak öğreniyorlar” dedi.

Daha sonra okullar tarafından hazırlanan köy okullarına imkanları ölçüsünde yardım yapılması, huzur evi ziyaretleri, yaşlı insanlara karşı sorumluluklar konusu, yardımlaşma, şehitleri anma, vatan millet bayrak ve ahlaki değerleri konularının işlendiği slaytlar sunuldu.

Programda empati ve saygı konularında birinci olan okullara plaketleri Vali Yardımcısı Abdullah Abid Öztoprak tarafından verildi.

Komisyon tarafından değerlendirilip saygı konusunda ödüle layık görülen okullar şöyle sıralandı:

Anaokullarında, Ay Yıldız Anaokulu (100), Beyaz Birlik Anaokulu (90), Hanımın Çiftliği Anaokulu (90) puan, İlköğretim okullarında, Polis Amca ilkokulu (100),Yalçın Koreş İlkokulu (100),Gazi İlkokulu (100), Ortaokullarda 91 Bin Dev Ortaokulu ( 100), Mustafa Kemal Atatürk Ortaokulu (100), Mehmet Topsakal Ortaokulu (95) puan..

Empati konusunda ise Anaokulları , Kamu Görevlileri Anaokulu (100), Mevhibe Hanım Anaokulu (85),Hanımın Çiftliği Anaokulu (60), İlkokullar Polis Amca İlkokulu (85),Mehmet Topsakal İlkokulu (85),Yalçın Koreş İlkokulu (75) puan.

Ortaokullar: 91.000 Dev Öğrenci Ortaokulu (90),Öğretmenler İmam Hatip Ortaokulu (80),Mustafa Kemal Atatürk Ortaokulu (80) puan.

Törene, Vali Yardımcısı Abdullah Abit Öztoprak, Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Boyraz, Şube Müdürü Sadun Kılınç ve okul müdürleri katıldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 11
Bu Ay : 7648
Toplam : 7648

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom