MAFSAD'dan Fotoğraf Kursu

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği'nin (MAFSAD) verdiği fotoğrafçılık kursu devam ediyor.

MAFSAD'dan Fotoğraf Kursu Malatya Haber

Malatya İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Fehmi Kolçak, 7.Temel Fotoğraf Eğitimi kursiyerlerine kompozisyonu anlattı. Fotoğrafta kompozisyonun çok önemli olduğunu vurgulayan Kolçak, kompozisyonun öğeleri olan belirginlik, bütünlük¸ denge, orantı, yerçekimi, sadelik, ritim, ışık, kontrast, doku, keskinlik ve armoni (uyum) gibi konular üzerinde durdu. Fehmi Kolçak, fotoğrafa yeni başlayanlar için bol bol fotoğraf çekmeleri hususunda tavsiyelerde bulundu.

7.Temel Fotoğraf Eğitimi kursiyerlerinden Aşkın Cilvez kompozisyon dersi ile ilgili şunları söyledi: “Fehmi Kolçak'ın, fotoğrafa bakış açımı genişlettiğini düşünüyorum. Aldığımız bu kısa kompozisyon eğitimi sayesinde, fotoğrafın teknik öğrenmekle sınırlı olmadığını, renkle, dokuyla, kontrastla anı nasıl ölümsüzleştirebileceğimizi öğrendim. Hocamızın 3 saat boyunca kompozisyona yönelik anlattığı bilgilerin kesinlikle çok aydınlatıcı olduğunu düşünüyorum.”

MAFSAD Yönetim Kurulu Üyesi Dr.Güray Kuzu da, 17 Mart Pazar günü teknik geziye çıkılacağını ve 18 Mart Pazartesi günü kursiyerlerin teknik gezide çektikleri fotoğrafların ders kapsamında değerlendirileceğini söyledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1042
Bu Ay : 5932
Toplam : 5932

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom