Ağbaba, Halkın Sorununu Dinledi

Ağbaba, özelleştirme ve satma sırasının Akçadağ Sultan Suyu Tarım İşletmesi'nde olduğunu “Hepimizin dedesinin ve babalarımızın çalıştığı Sultan Suyu Tarım İşletmesi de birilerine peşkeş çekilecek.

Ağbaba, Halkın Sorununu Dinledi Malatya Haber

Beraberinde, CHP Merkezİlçe Başkanı Abdulvahap Ayzabar, parti yöneticileri Naci Yetkin ve Abbas Akıncı ile birlikte Yeşiltepe Mahallesi Tektut mevkiinde kırathanede sorun dinleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya milletvekili Veli Ağbaba, “Bize oy versin vermesin herkesin sorunlarına çare bulmak için çaba gösteriyoruz” dedi.

Şeker Fabrikası’nın özelleşip satıldığını, ancak kendisinin bunun durdurulması için TBMM’de birçok konuşma yaptığını ve soru önergeleri verdiğini hatırlatan Ağbaba, kendisinin ve sivil toplum kuruluşlarının mücadelesi sonucu bu satışın durdurulduğunu vurguladı.

Özelleştirme ve satma sırasının Akçadağ Sultan Suyu Tarım İşletmesi'nde olduğunu söyleyen Ağbaba, “Hepimizin dedesinin ve babalarımızın çalıştığı Sultan Suyu Tarım İşletmesi de birilerine peşkeş çekilecek. Buna müsaade etmemeliyiz” ifadelerini kullandı.

“Özelleşmeden dolayı Malatyalının cebine ne girdi, soruyorum? Tekel ve Sümerbank satıldı. Kimin cebine ne girdi?” diyen Ağbaba, Malatya’da iki hastanenin yıkılması ile ilgili olarak şunları söyledi:
“Hastane yapıldı. Yeri tartışıldı. Neyse buraya yeni hastane yapıldı. Beydağı Devlet Hastanesi kapatılsın. Eyvallah. Ama, yukarı Devlet Hastanesi kapatılmasın. Malatya büyüyen bir şehir diyoruz. Vatandaşı tek hastaneye mahkum edemezsiniz.”

Ağbaba, İnönü Stadı yerinin de yeşil alan olarak kalması gerektiğini savunarak, “Yeni Stat yapılıyor. Yapandan Allah razı olsun. Her şeyi eleştirmiyoruz. Stada yapanlardan Allah razı olsun diyoruz. Ancak mevcut stat yerine bina yapacaklardan da razı olmasın diyoruz. Biz burasının halka açık yeşil alan, park gibi değerlendirilmesini arzu ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom