Çakır Yol Açalışmalarını İnceledi

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, asfalt şantiye laboratuarında incelemelerde bulundu.

Çakır Yol Açalışmalarını İnceledi Malatya Haber

Doğanşehir yolu üzerindeki tesisleri gezen Başkan Çakır, yol yapımında kullanılan malzemelerin üretimiyle ilgili bilgi aldı. 3 farklı asfalt malzemesinin üretildiği tesislerin günlük üretim kapasitesinin yaklaşık bin ton olduğu kaydedildi. Tesislerin, Malatya Belediyesinin yol yapım çalışmalarında kullandığı mıcır malzemesi ihtiyacını rahatlıkla karşıladığı belirtilirken, üretilen malzemenin Malatya’daki en kaliteli malzemeler arasında yer aldığı vurgulandı.

Belediye Basın Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Görevlilerden laboratuarın çalışma sistemiyle ilgili bilgi alan Başkan Çakır, daha sonra asfalt şantiyesine geçerek incelemeler yaptı. Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın göreve geldiği 2009 yılından sonra asfalt şantiyesinde çeşitli düzenlemeler yapıldı.

Gerçekleştirilen düzenlemelerle hizmette kayıpların önüne geçilerek, daha kaliteli ve ekonomik üretim sağlandı ve standartlar yakalandı. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan asfalt şantiyesinde, düzenlemeler kapsamında ilk olarak laboratuar kuruldu. Böylelikle asfaltın bilimsel olarak üretimi yapılması imkanı sağlandı.

Laboratuar sayesinde, dökülen asfaltın kalitesi test edilebiliyor. Günlük 1000 ton kapasitesi bulunan şantiyede, zaman zaman bu kapasite 1200-1300 tona kadar çıkabiliyor. Yine ilk kez PMT tesisleri kurularak asfalt altı dolgu malzemesi üretimi gerçekleştiriliyor. Tesisle PMT malzemesi hem kaliteli hem de daha önce alınan malzemenin 1/3 fiyatına denk gelen ekonomik bir şekilde üretim yapılıyor.

Düzenlemeler kapsamında ayrıca, asfalt şantiyesinde kurulan otomasyon sistemiyle işlemlerin kontrolü sağlandı. Ürün, araç, görevli, malzeme gidiş ve geliş yeri kurulan sistem sayesinde otomatik olarak tanımlanıyor. Aynı zamanda Belediye hizmet binasında da bu sistem bilgisayar ortamında takip edilebiliyor.”

İnceleme gezisinde Başkan Çakır, çalışanlarla da sohbet ederek, birlikte yemek yedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 1037
Bu Ay : 4835
Toplam : 4835

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom