Malatyada Okullara Süt Dağıtımı Başladı

Malatya’da okullarda süt dağıtımına başlanması münasebetiyle Fırat İlkokulu'nda tören düzenlendi.

Malatyada Okullara Süt Dağıtımı Başladı Malatya Haber

Fırat İlkokulu’nda yapılan süt dağıtım törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Şube Müdürü Üzeyir Ergüven, Okul Müdürü Numan İşcan,okul aile birliği üyeleri Başkan Ramazan taştan öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut yaptığı konuşmasında, “Milli Eğitim Bakanlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğinde öğrencilere haftada 3 gün süreyle dağıtılacak Okul Sütü Projesi kapsamında bağımsız anaokulları hariç resmi -özel ana sınıfı, ilkokul 1,2,3 ve 4 sınıflarına süt dağıtılacaktır.

Bu programla öğrencilere dengeli beslenme sağlıklı gelişimlerini sağlanması hedeflenmektedir. Okul sütü 2012-2013 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi boyunca haftanın 3 günü 200ml ambalajlı yağlı sade UHT özelliğinde içme sütü olarak öğrencilerimize verilecektir. Bu kapsamda 440 okulumuzda 60580 öğrenciye ulaştırılacak. Bur da öğrencilerimize sütlerini dağıtıyoruz afiyetle içsinler“ dedi.

Daha sonra minik öğrencinin süt paketi üzerindeki açıklamayı arkadaşlarına okumasının ardından programa katılanlar okul sütlerini 1-F sınıfındaki öğrencilere dağıttılar. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 502
Bu Ay : 7299
Toplam : 7299

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom