İnderesi Malatya'nın Doğa Merkezi Olacak

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Doğu Koruma ve Milli Parklara devredilen İnderesi bölgesinin Malatya için önemli bir merkez olacağını ifade etti.

İnderesi Malatya'nın Doğa Merkezi Olacak Malatya Haber

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, beraberindeki partili yöneticilerle birlikte Doğu Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti. Çalık burada Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Mustafa Akıncıoğlu ve Doğu Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürü Fehmi Yüksel ile görüştü.

Doğu Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürü Fehmi Yüksel, “Sayın vekilim bizi ziyaret ederek bizi onurlandırdılar. Sayın genel müdürümde teknik bir toplantıdan dolayı şu an Malatya’da bulunmakta. sayın vekilin ziyareti münasebetiyle toplantıyı keserek buraya geldik. Sayın vekilimiz, bu binanın ve 960 dönümlük alanı genel müdürlüğümüze kazandırarak katkı sağlamışlardır” dedi.

Milli Parklar Genel Müdürü Mustafa Akıncıoğlu, “Bölge Müdürümüz son derece önemli bir görev üstleniyor. 14 il Malatya Bölge Müdürlüğüne bağlı. 14 vilayetin sorumluluğu Malatya’ya ait. Biz Bölge Müdürlüğümüzden memnunuz. Hem de önemli ve bizim işlerimizin yoğun olduğu bölgeler ve iller bu bölge. Şu anda doğa turizmi illeri de kapsayan her ilin doğa planı, master planı ile sayın bakanımızın da destek ve teşviki ile gerçekleşen mart ayı sonu itibarı ile bitireceğiz.

Turizm Bakanlığımıza ve İl Müdürlerimize her ile gelen her misafirin gezebilecekleri görebilecekleri tabii güzellikleri göstermek ve bir plan dâhilinde göstermekten dolayı mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bunları kamuoyu ile paylaşacağız. Umut ediyorum Nisan ortalarında doğa turizmi ve master planımız bitmiş olacak” diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Akoğuz Kışlası olmak üzere yaklaşık 960 dönümlük alanın Orman Su işler Bakanlığımıza devri ve bunun işletilmesi süreci ile devri Bölge Müdürümüzün ataması ile birlikte çok hızlı bir şekilde takibini yaptık. Sayın Bakanımıza ve ilgili tüm bürokratlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum.

Akoğuz Kışlası askeri alan ve askeri kışlaydı. Malatya’nın merkezi İnderesinde ve inanılmaz doğa güzelliklerinin saklı olduğu bir alan. Turgut Özal Tabiat Parkı dediğimiz alan şu anda bitmek üzere. Vatandaşlarımızın da hizmetine açılacak. Orada çok önemli ve çok güzel yerler yapılacak. Gezi yerleri oturma yerleri kafeteryalar dinlenme yerleri hepsi Malatyalıların ve dışarıdan gelecek yerli ve yabancı turistlerin hizmetinde olacak. Bu güzellikler ile birlikte Akoğuz Kışlası denen alan ile birlikte Malatya’ya kazandırılan çok önemli bir doğal güzellik oldu. Akoğuz Kışlasının içerisinde bulunan farklı alanlar.

Burası önceden mühimmat olarak kullanılıyormuş. Şimdi Milli Parklar Bölge Müdürlüğümüz. İç tarafta 5 ay önce geldiğimizde bütün alanı gezdik inanılmaz bakir alanlar var ve Malatya’ya güzel kazanımlar sağlayacak. Tabiatı ve doğası ile Malatya’nın gezilecek görülecek yerlerinden bir tanesi olacak biraz önce cephanelik diye nitelendirilen cephanelikler var. Ben umut ediyorum ki sayın bölge müdürümüz bu hızlı oralar içinde aynen devam edecek. Mağaralarımız var, oradaki mağaralın turizme kazandırılması için çok hızlı hareket edecek. Binada çay içmek 5 ay sonra nasip oldu. Bakalım Akoğuz Kışlası tabiat parkı olduğunda ne zaman çay içeceğiz” ifadelerini kaydetti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 492
Bu Ay : 1227
Toplam : 1227

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom