Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı

Malatya Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nda, konseyin faaliyetleri ele alınarak istişarede bulunuldu.

Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı Malatya Haber

Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Kent Konseyi Başkanı Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın başkanlığında Dede Korkut Lokantası’nda bir araya geldi. Toplantıda Kent Konseyinin 2012 yılında yaptığı faaliyetler konuşuldu.

Kent Konseyi Başkanı Ahmet Çakır, Kent Konseyi’nin çok önemli projelere imza attığını belirterek,
“Malatya Belediyesi olarak ulaşamadığımız noktalara Malatya Kent Konseyi’nin binlerce gönüllüsü ulaşarak sosyal ve kültürel anlamda çok büyük katkılar sağlamaktadır” dedi.

Çakır, Malatya Kent Konseyi’nin sadece etkinliklerle sınırlı kalmadığını aynı zamanda Malatya’nın kültürel hafızasını canlı tutma anlamında, yayıncılık alanında başarılı eserler ortaya koyduğunu belirtti.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım ise, “Bir Kalem Bir Silgi Bir Açacak Neyi Değiştirir ki Projesi ile toplanan 10 binlerce kırtasiye malzemesi, Doğu ve Güneydoğu Bölgelerimizin en ücra köşelerindeki öğrencilere ulaştırılmıştır. Bu projemiz Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de uygulanmaya konulmuştur. Bir Kapak Bir Özgürlük Kampanyası ile toplanan kapak gelirleri dahil toplam 170 engelliye akülü tekerlekli sandalye temin edilmiştir.

Bunun yanında Türkiye’de ilk defa açtığımız ÖMSS kursundan faydalanan 300 engelli kursiyerimizin 56’sı memur olarak ataması yapılmıştır. Türkiye’nin En İyi Gençlik Meclisi olarak seçilmemiz, her sayfasında Malatya’yı işlediğimiz Malatya Takvimi'miz ve özellikle Kadın Meclisimiz, Çocuk Meclisimiz ve çalışma gruplarımızın örnek çalışmaları, gönüllülerimizden ve belediye başkanımızdan aldığımız destekle devam edecektir” dedi.

Toplantıda; Kent Konseyi Grup Koordinatörü Murat Gözel tarafından hazırlanan ve Malatyalı 44 şahsiyetin ele alındığı “İz Bırakanlar” kitabı, Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Prof. Dr. Mehmet Karagöz’e takdim edildi.

Prof. Dr. Mehmet Karagöz ise Murat Gözel’in kendi öğrencisi olduğunu belirterek bu eserinden dolayı göğsünü kabarttığını söyledi.

Hazırlanan kitap ve diğer yayınlar yürütme kurulu üyelerine takdim edildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 629
Bu Ay : 3602
Toplam : 3602

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom